Diagnostyka RTG

Tomografia komputerowa 3D

pracownia-rtg

Pantomograf cyfrowy

 

Nasza klinika jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt radiologiczny. Obecenie posiadamy nowoczesny pantomograf cyfrowy ORTHOPHOS XG. Pantomograf cyfrowy to bardzo bezpieczne urządzenie za pomocą którego możemy wykonać zdjęcia stomatologiczne rtg takie jak:

  • pantomogram
  • cefalometria
  • zdjęcie tomograficzne (CT)

 

 PANTOMOGRAM

PANTOMOGRAM

 

CEFALOMETRIA

CEFALOMETRIA

Właściwa diagnoza

 

Pantomograf dostarcza lekarzowi wiele cennych informacji diagnostycznych, dlatego zaleca się jego wykonanie jeszcze przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego. Dzięki niemu możemy postawić właściwą diagnozę, ocenić stan wszystkich zębów, zawiązków oraz okolicznych struktur anatomicznych takich jak: kości szczęki, żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i zatoki szczękowe.

Przy użyciu pantomografu wykonujemy również pełną diagnostykę radiologiczną niezbędną do leczenia ortodontycznego i implantologicznego w pełni cyfrowym systemie wizualizacji. Zdjęcia te różnią się od analogowych krótszym czasem wykonywania, a co za tym idzie mniejszymi dawkami promieniowania. Możliwe jest na ich podstawie wykonywanie dokładniejszych pomiarów i analiz.

Zdjęcie wykonane na specjalnych płytkach pokrytych warstwą czułej na promieniowanie substancji są skanowane przez specjalny zaprojektowany skaner firmy Digora. Największą zaletą tego systemu jest ponad 10-krotnie mniejsza dawka promieniowania w porównaniu z tradycyjnym zdjęciem wykonanym na kliszy. Otrzymujemy zdjęcie na ekranie które można obrabiać w specjalnie zaprojektowanym do tego programie komputerowym. Najnowszym nabytkiem naszej kliniki jest aparat tomografii cyfrowej (3D). Dzięki trójwymiarowości zdjęcia można z bardzo dużą dokładnością zaplanować zabiegi implantologiczne.

cbct&pano_pax_500_11

 

Wirtualny obraz

 

Dzięki tej bardzo nowoczesnej technice przed zabiegiem możemy wirtualnie umieścić na ekranie monitora implanty w wirtualnych szczękach pacjenta dokładnie planując przebieg rzeczywistego zabiegu.

na str. 2

 

Tomografia 3D daje możliwość wcześniejszego i dokładnego poinformowania pacjenta jak będzie wyglądał zabieg, ile i jakich będzie miał umieszczonych implantów, a często dzięki zastosowaniu nawigacji komputerowej w czasie umieszczania implantów skrócenie czasu wykonania i gojenia sie po zabiegu oraz co najważniejsze uniknięcia nieprzyjemnych powikłań. Takie badanie w przypadku pacjentów implantologicznych w obecnym czasie stanowi nieodzowny warunek bezpiecznie wykonywanych zabiegów implantacji.

Więcej informacji na stronie www.implanty.info.pl