Co to jest implant?

Znaczenie implantu

 

Implanty zostały tak zaprojektowane, żeby mogły funkcjonować i wyglądać praktycznie tak samo jak naturalny ząb. Prawidłowo wykonane są nie do odróżnienia od sąsiednich własnych zębów.

Budowa implantu

 

Implant zębowy, czyli wszczep jest odpowiednikiem naturalnego korzenia czyli tej części zęba, która znajduje się wewnątrz kości.

Kształt implantu jest zbliżony do kształtu korzenia i w większości przypadków jest to stożkowata śruba z gwintem zewnętrznym i specjalnie przygotowaną powierzchnią tytanową, która znajduje się w bezpośrednim kontakcie z kością.

Wszystkie implanty posiadają w swoim wnętrzu gwint za pomocą którego są połączone z łącznikiem protetycznym na którym wykonana jest korona. Długość implantów jest bardzo różna od 6 do 19 mm, szerokość waha się między 3-7 mm. Są one dobierane indywidualnie u każdego pacjenta w w zależności od występujących warunków.Taki zestaw implant+łącznik+korona stanowi funkcjonalną całość będącą odpowiednikiem naturalnego zęba.

implant_1

Materiał

 

 

Obecnie implanty wykonywane są tytanu( zdecydowana większość) albo cyrkonu. Tytan jest dość powszechnie spotykany w przyrodzie – będąc lekkim, dość miękkim a zarazem bardzo wytrzymałym metalem. Najważniejszą jednak cechą, która decyduje o jego biozgodności jest pasywacja, czyli pokrycie jego powierzchni w kontakcie z tlenem, warstwa tlenku tytanu TiO2 który nie pozwala na korozje tego metalu, a co za tym idzie przeciwdziała uwalnianiu jonów do tkanki kostnej. Cyrkon jest również odpornym na działanie czynników zewnętrznych bardzo twardym, białym metalem natomiast jest on dość kruchym . Pomimo tego, że jest on również biozgodnym materiałem odsetek powodzeń w leczeniu implantologicznym jest znacznie niższy a system łączenia implantów z koroną jest bardziej skomplikowany.

implant 3

 

Stosowany system

 

W naszej klinice stosujemy tylko dwa najbardziej renomowane systemy implantologiczne na świecie dające dożywotnią gwarancję na swoje produkty:

  • szwedzkie implanty Astra Tech

    1-ATD_logo+tag_blue

    Implant z modyfikowaną powierzchnią za pomocą fluorku tytanu Osseospeed TX będące najbardziej rekomendowane w natychmiastowym umieszczeniu po ekstrakcji zęba oraz najnowszy implant Profile TX o indywidualnie wyprofilowanym kształcie dla uzyskania najlepszej estetyki.

  • szwajcarskie implanty Straumann

    straumann logo

Implanty SLA active, które dzięki unikatowej aktywnej i hydroskopijnej powierzchni znacznie skracające czas gojenia implantu ( do 4 tygodni).

 

 

Więcej informacji o implantach www.implanty-info.pl