Protetyka na implantach 3D

2014-04-03_10h16_50

Po wygojeniu się implantu będącego odpowiednikiem naturalnego korzenia, możemy przystępować do wykonania odbudowy protetycznej opartej na implancie, którą może być pojedyncza korona, most lub proteza.

W przypadku tradycyjnej protetyki implantologicznej wykonuje się wyciski, które trafiają do laboratorium protetycznego, po wykonaniu ostatecznego uzupełnienia protetycznego praca wraca do gabinetu, gdzie jest przymocowywana do implantu.

Wadą tego procesu jest konieczność pobierania nieprzyjemnych wycisków, długi czas wykonywania ze względu na przesyłki, brak bezpośredniej komunikacji pomiędzy gabinetem a laboratorium protetycznym, które wykonuje prace.

Własne laboratorium

Dlatego chcąc wyeliminować te niedogodności w naszej klinice stworzyliśmy laboratorium, które wykonuje prace tylko dla naszych pacjentów.

MN1_6595

 

MN1_6622

 

Zaletą tego rozwiązania jest skrócenie czasu wykonania protetyki, bezpośredni kontakt lekarza, technika i pacjenta, gdzie wspólnie możemy stworzyć najlepsze odbudowy protetyczne. Procedura protetyczna rozpoczyna się na pierwszej wizycie po wygojeniu implantu, od odsłonięcia implantu i pobrania wycisku lub skanu wewnątrzustnego, na podstawie którego jest wykonywane całe uzupełnienie protetyczne. Na następnej wizycie gotowa praca protetyczna jest mocowana do implantu lub kilku implantów lub jest tylko przymierzana celem sprawdzenia. Pomiędzy koroną protetyczną a implantem występuje łącznik implantologiczny, który gwarantuje stabilność i estetykę wykonanej korony lub mostu. Obecnie najbardziej estetycznymi i dopasowanymi łącznikami implantologicznymi są łączniki indywidualne robione w technice komputerowej z tlenku cyrkonu. W przypadku braku pojedynczego zęba wykonujemy na nim pojedynczą koronę. Braki kilku zębów odbudowujemy za pomocą kilku pojedynczych koron lub za pomocą mostu. Jeśli brakuje nam np. 3-4 zębów, możemy umieścić 2 implanty na których będą potem wykonane brakujące 3-4 korony zębowe- to rozwiązanie nazywane jest mostem umieszczonym na implantach.Maksymalnie na 4 implantach w żuchwie możemy wykonać 12 koron czyli wykonać całą odbudowę łuku zębowego.

System CAD/CAM

2014-04-03_10h19_29

W klinice SOLDENT proponujemy najnowsze rozwiązania w sferze protetyki implantologicznej. Zastosowanie techniki CEREC 3D jest obecnie najnowszą komputerową metodą wykonywania pełnoceramicznych koron i mostów na implantach. Dzięki tej nowoczesnej technologii odeszliśmy już całkowicie od wykonywania prac protetycznych starego typu, dzięki temu pacjent skraca czas leczenia, unika nieprzyjemnych wycisków oraz może czynnie brać udział w projektowaniu kształtu swoich zębów, całość jest widoczna na monitorze komputera. Wykonanie prac z użyciem techniki CEREC gwarantuje stworzenie prac na implantach o wysokiej jakości i estetyce.