Najnowsze technologie komputerowe w leczeniu implantoprotetycznym

Podczas konferencji zorganizowanej przez firmę Amadar, która odbyła się 18 i 19 listopada 2011 roku w Warszawie, przedstawiono niezwykłe możliwości, jakie daje praca z systemem CEREC, a także jego zobrazowaniem 3D. CEREC to jedyny na rynku CAD/CAM dedykowany dla gabinetu stomatologicznego.

Uczestnicy konferencji zapoznali się z jego zaletami na przykładzie przypadków klinicznych, zaprezentowanych przez lek. stom. Krzysztofa Sołtyka, użytkownika systemu od 2010 roku, oraz doktora Carlo Raimondo, doświadczonego praktyka i wieloletniego konsultanta systemu CEREC, wraz z technikiem dentystycznym Andreą Santorem. Dr Raimondo omówił też szczegółowo procedurę planowania i wykonania implantu z wykorzystaniem technologii CAD/CAM i obrazowania 3D.

Zintegrowanie systemu CAD/CAM i obrazowania 3D jest nowym, rewolucyjnym podejściem do implantologii. Projekt korony i zdjęcie RTG tworzą jeden obraz, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, uproszczenie procedury i ograniczenie liczby wizyt, dając komfort nie tylko pacjentowi, ale także lekarzowi. Zalety obrazowania 3D, które jest wykorzystywane nie tylko w implantoprotetyce, ale także w chirurgii szczękowo-twarzowej, ortodoncji, endodoncji i stomatologii zachowawczej, podkreślał jeden z prelegentów Azim Ranmal: – Obrazowanie 3D zapewnia znacznie lepsze efekty diagnostyczne w codziennych przypadkach klinicznych, a także precyzyjne pomiary anatomiczne oraz możliwość oceny i dokumentacji zebranych informacji. Implantolodzy za pomocą kilku kliknięć myszką mają dostęp do zdjęć rentgenowskich, mogą postawić diagnozę i zaplanować leczenie. Ortodonci mogą korzystać z wysokiej jakości zdjęć cefalometrycznych oraz podglądu zębów zatrzymanych, a endodonci, dzięki możliwości natychmiastowego podglądu zdjęć cyfrowych wyraźnie obrazujących kształt kanału, mogą dokonać precyzyjnych pomiarów przed podjęciem leczenia. Było to już drugie spotkanie polskich sympatyków technologii CAD/CAM organizowane przez AMADAR. – Technologie komputerowe to przyszłość stomatologii. Zainteresowanie polskich dentystów tą tematyką stale rośnie, więc chcemy regularnie dawać im możliwość bliższego zapoznania się z systemem CEREC – mówi Agnieszka Kotowska, dyrektor handlowy AMADAR.

Ewelina Ładziak

Gala Beauty Stars 2018

 

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza Klinika została zgłoszona do plebiscytu "Gala Beauty Stars 2018", bardzo dziękujemy za zaufanie!

Obecnie trwa głosowanie. Zapraszamy do oddania głosu na SOLDENT:

https://www.gala.pl/gbs/2018/gabinety-stomatologiczne
lub za pomocą formularza:

Z góry dziękujemy!