Aparaty Damon

System Damon- “to więcej niż proste zęby”

Leczenie tym system to nie tylko filozofia wyrównywania zębów, ale przede wszystkim możliwość kreowania szerokiego, pięknego uśmiechu. Kiedyś leczenie ortodontyczne powodowało duży dyskomfort. Dziś system DAMON działa poprzez wysokiej technologii mechanizm poślizgowy, w którym zmniejszony nacisk na zęby przesuwa je w przyjemny sposób na poprawną pozycję. Z Systemem Damon czas leczenia w przeważającej liczbie przypadków jest krótszy niż przy typowych zamkach. Krótszy czas leczenia oznacza szybki rezultat pięknego uśmiechu. Ta metoda leczenia ortodontycznego przeznaczona jest dla każdej grupy wiekowej, system Damon bierze również pod uwagę przewidywany wygląd pacjentów w wieku 40, 50 lat i powyżej.

 

Pacjenci, którzy zdecydują się na tą metodę leczenia mogą liczyć na:Damon 1`

  • Nadzwyczajne rezultaty dla uśmiechu i twarzy;
  • Krótszy czas leczenia i mniej wizyt kontrolnych;
  • Większy komfort bez użycia ligatur;
  • Brak ekstrakcji zębów i wyciągów zewnątrzustnych w większości przypadków;
  • Łatwe utrzymanie czystości aparatu;

 

 

 

 

 

 

zamek-damon Zamek Damon (źródło: “polorto”)
zamek-damon-1 Zamek tradycyjny (źródło: “polorto”)

 

Zamki są bezligaturowe, małych rozmiarów oraz łagodne dla zębów i tkanek. Można wybrać zamki metalowe, porcelanowe lub porcelanowo-metalowe. W zamkach systemu Damona zastosowany jest pasywny mechanizm poślizgowy, ma on celu utrzymanie drutu w zamku. Pozwala to na szybsze i wygodniejsze przesuwanie zamków. W przeciwieństwie do innych rodzajów zamków stosowane są ligatury elastyczne lub aktywne klapki, które “wiążą” łuki do zamków. Ligatury elastyczne i aktywne klapki mogą działać jak “hamulce” w wyniku, czego pojawia się tracie i nacisk skutkując dłuższym i mniej komfortowym leczeniem.

aparat-damon-2

 

Kiedyś leczenie ortodontyczne powodowało duży dyskomfort. Dziś system DAMON działa poprzez wysokiej technologii mechanizm poślizgowy, w którym zmniejszony nacisk na zęby przesuwa je w przyjemny sposób na poprawną pozycję. Z Systemem Damon czas leczenia w przeważającej liczbie przypadków jest krótszy niż przy typowych zamkach. Krótszy czas leczenia oznacza szybki rezultat pięknego uśmiechu. Ta metoda leczenia ortodontycznego przeznaczona jest dla każdej grupy wiekowej, system Damon bierze również pod uwagę przewidywany wygląd pacjentów w wieku 40, 50 lat i powyżej.

Materiały udostępniła firma polorto www.polorto.com.pl

Jak działa system DAMON

 

Aparat DAMON to przede wszystkim możliwość kreowania szerokiego, pięknego uśmiechu.