Aparat Incognito

Aparat Incognito – “Pokaż swój uśmiech a nie aparat”

_MG_3546

Incognito

Aparat Incognito to alternatywny, prawdziwie niewidoczny sposób leczenia wad zgryzu. Umiejscowiony jest po wewnętrznej stronie uzębienia. Pozwala to pacjentowi na zachowanie dotychczasowej estetyki uśmiechu, niezakłóconego widocznymi elementami konstrukcyjnymi klasycznego aparatu. Stąd też wywodzi się nazwa urządzenia – Incognito.

Cel

Aparat Incognito przeznaczony jest do leczenia nawet skomplikowanych wad zgryzu, może być stosowany w każdej grupie wiekowej, począwszy od dzieci (w przypadku dzieci warunkiem jest posiadanie wszystkich zębów stałych), młodzież po osoby dorosłe.

Estetyka

incognito-2Aparat Incognito jest aparatem ekskluzywnym, jakość jego wykonania jest na bardzo wysokim poziomie. Jest to jedyny na rynku aparat, który tak starannie i precyzyjnie został dopasowany do indywidualnej budowy zębów pacjenta. Na ten rodzaj aparatu zazwyczaj decydują się osoby o najwyższych wymaganiach estetycznych.

Indywidualizacja

Leczenie aparatem INCOGNITO opiera się na indywidualnie wykonanych zamkach i łukach, które powstają komputerowo na podstawie set-up czyli prognozy wyniku leczenia.

incognito-4

Materiał

Aparat wykonany jest ze złota (z niewielkimi dodatkami innych pierwiastków). Grubość przylegającej do zęba „łatki” to 0,1 – 0,4 mm – stąd konieczność wzięcia bardzo dokładnych wycisków silikonowych.

incognito_bildergalerie_02 - Kopia

Komputerowa technika

Kolejne łuki zaprojektowane indywidualnie dla pacjenta dają lekarzowi komfort harmonijnego leczenia.Myli się bardzo ten, kto myśli, że komputer myśli tu za lekarza, czy że całe leczenie jest proste: polega tylko na umieszczaniu kolejnych łuków. Nic bardziej błędnego! W przypadku prostych nieprawidłowości zębowych zmienia się głównie łuki, ale np. w przypadku zamykania łuku po usuniętych zębach, należy robić to umiejętnie, w określonej kolejności używając dodatkowo łańcuszków, sprężynek, „guziczków”, czy w niektórych przypadkach nawet micro-implantów. Leczenie aparatem językowym wymaga od lekarza dużo wiedzy i dużo umiejętności manualnych.

Aparat językowy a alergia

CastGold_Fig8.jpg

Aparat INCOGNITO jest świetny również dla alergików. Zawiera głównie złoto i w ogóle nie zawiera niklu, głównie odpowiedzialnego za alergie w przypadku metali. Jednakże przed założeniem aparatu należy poinformować swojego lekarza o ewentualnych alergiach.

Język, kłopoty z wymową i higiena

Incognito-II

Najczęściej nurtującym pacjentów problemem jest kwestia przyzwyczajania się do aparatu. Zamki lingwalne są znacznie zredukowane w wymiarze więc są bardzo mało wyczuwalne. Leczeniu może towarzyszyć dyskomfort, ale jest on spowodowany samym faktem przesuwania zębów, które występuje również w leczeniu tradycyjnym.

Utrudnienia w mowie pomaga pacjentom pokonywać współpracujący z nami logopeda. Większość naszych pacjentów po kilku dniach mówi bez kłopotu, a tylko nieliczni potrzebują na to więcej czasu – około 2-3 tygodni. Ranienie czy uszkadzanie języka w przypadku aparatu INCOGNITO jest znikome. W przypadku innych aparatów występuje w niewielkim stopniu.

Wizyty kontrolne odbywają się w odstępach około 6-tygodni. Wówczas aktywuje się aparat, czy to przez dołożenie dodatkowych elementów czy przez zmianą łuku. Na każdej wizycie czyszczone są elementy aparatu profesjonalną piaskarką w celu ułatwienia pacjentowi idealnej higieny.

Z INCOGNITO pozwalasz sobie na swobodny i nieskrępowany uśmiech.

Więcej informacji o aparatach lingwalnych.