Aparat WIN – nowość!

win2

“Zostań zwycięzcą z WIN – to najnowsza w pełni zindywidualizowana technologia tworzenia w dyskretny sposób pięknego uśmiechu”.

Technika lingwalna

Współczesna ortodoncja oferuje coraz większe możliwości wyboru aparatu lingwalnego. Klinika SOLDENT jako pierwsza w Polsce wprowadza nowy rodzaj aparatów lingwalnych (językowych) – aparaty WIN, twórcą jest dr Dirk Wiechmann z Bad Essen w Niemczech.

Ten rodzaj aparatu jest doskonałą alternatywą dla typowego, tradycyjnego aparatu stałego. Zamki w aparacie WIN są przyklejane od wewnętrznej strony zęba i zupełnie nie widać ich na zewnątrz, nawet przy szerokim uśmiechu. Dla każdego, kto pragnie naprawdę dyskretnego sposobu wyprostowania zębów aparat WIN jest świetnym rozwiązaniem. Z aparatem WIN można wyleczyć każdą wadę zgryzu, przeznaczony jest dla osób wymagających najwyższej estetyki, może być stosowany w każdej grupie wiekowej, poczynając od dzieci, aż po dorosłych pacjentów.

Specyfiką tego aparatu jest jego umiejscowienie. W tej technice zamki są mocowane do wewnętrznej powierzchni zębów, dzięki temu są całkowicie niewidoczne dla otoczenia. Zamki są ze stali, natomiast elementy pracujące nad korygowaniem wady zgryzu z chromu i kobaltu. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik komputerowych każdy zamek jest indywidualnie zaprojektowany i wykonany dla poszczególnego pacjenta. Olbrzymią zaletą aparatów WIN jest niski profil zamków, oznacza to, że elementy aparatu są małe i dzięki temu adaptacja aparatu następuję o wiele szybciej, niż w przypadku prostych aparatów lingwalnych.

Dlaczego aparat WIN?

  • Widoczny wynik – niewidoczny aparat!;
  • Indywidualnie zaprojektowany dla każdego pacjenta;
  • Odpowiedni dla każdego wieku;
  • Ulepszona technika – płaski kształt zamków zapewnia maksimum komfortu podczas noszenia aparatu;
  • Od prostych do skomplikowanych przypadków;
  • Wyprodukowanych w Niemczech z najwyższą starannością;

win1

Leczenie

Na pierwszej wizycie ortodonta wykonuje specjalny wycisk szczęk pacjenta. Następnie jest on wysyłany do laboratorium w Niemczech, gdzie na jego podstawie z użyciem nowoczesnych technologii komputerowych przygotowywany jest model uzębienia. Na podstawie tego modelu tworzone są idealnie dostosowane do indywidualnych kształtów zębów zamki, przez które przeprowadzany jest tzw. łuk ortodontyczny. Przygotowany aparat trafia z powrotem do Polski, gdzie jest montowany przez wyspecjalizowanego ortodontę. Kolejnym etapem jest projektowanie i dogięcie specjalnym automatem łuków aparatu WIN. Ostatecznie otrzymuje się komplet łuków, niezbędnych do przeprowadzenia leczenia. Łuki te są zakładane na kolejnych wizytach kontrolnych. Czas założenia aparatu to około 1 godzina, kolejne wizyty odbywają się co 4-6 tygodni. Pierwsze efekty można już zobaczyć po kliku tygodniach noszenia aparatu. W związku z tym, że w skład aparatu wchodzi chrom, kobalt i nikiel aparat nie jest polecany osobom uczulonym na te składniki.

Tak wygląda leczenie aparatem WIN

http://www.lingualsystems.co.uk

Więcej informacji o aparatach lingwalnych.