Poradnik pacjenta: PROTETYKA 3D

Co oznacza protetyka 3 D ?

Protetyka 3 D – oznacza nową technologię tworzenia pięknego uśmiechu w trzech wymiarach. Praca w systemie CAD/CAM wprowadziła klinikę Soldent całkowicie w XXI wiek komputerowej protetyki cyfrowej.

Dlaczego system CEREC tak zrewolucjonizował świat protetyki?

Cerec jest rewolucyjnym systemem komputerowego projektowania i wykonywania najestetyczniejszych pełnoceramicznych koron i mostów, a co bardzo ważne wykonania ich bez konieczności pobierania nieprzyjemnych dla pacjenta wycisków oraz skrócenia całego leczenia do jednej wizyty.

Co wyróżnia system CEREC?
 • skrócenie czasu leczenia do jednej wizyty;
 • brak tymczasowych koron lub mostów;
 • brak nieprzyjemnych wycisków;
 • dużo większa dokładność pracy;
 • wysoka estetyka;
 • możliwość wizualizacji wykonywanych koron i mostów;
 • brak nieestetycznego metalu;
Korona na jednej wizycie, czy to możliwe?

Tak, to jest możliwe. Dzięki zaawansowanej technologii CEREC pacjenci mogą zrekonstruować uzębienie już podczas jednej wizyty u stomatologa.

Czy wykonanie korony w 1 dzień gwarantuje 100 % estetyki i jakości?

W protetyce komputerowej wszystkie prace protetyczne wykonywane są z fabrycznie przygotowanych bloczków ceramicznych mających wytrzymałość 3-4 krotnie większą niż tradycyjne korony i mosty. Precyzja wykonania i wytworzenia uzupełnień jest dużo wyższa ponieważ jest to materiał jednolity a projekt wykonywany jest w 28- krotnym powiększeniu. Rezygnując z utartych schematów i decydując się na wycięcie uzupełnienia frezarką numeryczną decydujemy się na pracę wykonaną z dokładnością 25 mikronów ( grubość włosa ludzkiego to 70-120 mikronów).

Czy koronę wykonuje technik protetyk?

Protetykę w systemie CEREC może wykonać lekarz lub protetyk, który przeszedł specjalne szkolenie w tym zakresie.

Co to znaczy wirtualne / cyfrowe laboratorium?

Laboratorium SoldentLab specjalizuje się w wykonywaniu prac pełnoceramicznych za pomocą systemu Cerec 3D.
 Praca z tym systemem wprowadziła laboratorium całkowicie w XXI wiek komputerowej protetyki cyfrowej.

Co to znaczy protetyka bez wycisków?

Dzięki systemowi Cerec nie wykonujemy wycisków. Alternatywą jest bardzo precyzyjny skaner optyczny za pomocą którego skanuje się jamę ustną pacjenta uzyskując trójwymiarowy obraz na monitorze komputera.

Czy to prawda, że pacjent będzie mógł zobaczyć koronę w komputerze?

W systemie Cerec3D pacjent może czynnie brać udział w projektowaniu kształtu swoich zębów, a całość jest widoczna na monitorze komputera. Zaprojektowane uzupełnienie wygląda w rzeczywistości w ustach pacjenta tak, jak na ekranie monitora, dzięki temu ryzyko niezadowolenia z efektów leczenia ograniczamy do minimum.

Dlaczego CEREC?
 • Bezpieczny;
 • Wypróbowany;
 • Opłacalny;
 • Precyzyjne, naturalnie wyglądające i szybkie odbudowy;
Czy w klinice Soldent lekarze posiadają duże doświadczenie w pracy w systemie CEREC?

Tak, jak jedni z pierwszych w Polsce klinika Soldent specjalizuje się w najnowszej technologii z dziedziny protetyki komputerowej dzięki, której możemy wykonać odbudowę zębów na jednej wizycie. Klinika Soldent prowadzi szkolenia dla lekarzy stomatologów oraz techników dentystycznych z zakresu systemu Cerec 3D (system SW 4.0 i inLab 4.0). Posiada tytuł Certyfikowanego Trenera Sirony wydanego przez ISCD (International Society of Computerized Dentistry), co pozwala nam na prowadzenie autoryzowanych wykładów i szkoleń przez Sirona.