Stomatologia zachowawcza

doktorZadanie stomatologii zachowawczej

Jej naczelnym zadaniem jest ciągła troska o utrzymanie zębów naturalnych do “późnej jesieni życia”, poprzez stosowanie właściwych metod odtwarzania ich struktury i przywracanie im fizjologicznej funkcji. Dlatego też obecnie lansowane jest minimalnie inwazyjne postępowanie zapobiegawczo-lecznicze.

Jednak gdy proces próchnicowy zaatakuje ząb, najczęściej jest już za późno, by uniknąć borowania. Tylko plamy demineralizacyjne – czyli bardzo wczesne stadium próchnicy, w którym nie dochodzi jeszcze do mechanicznej utraty substancji zęba, a jedynie do utraty minerałów – można leczyć za pomocą preparatów odbudowujących tj. zawierających fluor.

Klinika Soldent oferuje również usługi stomatologiczne dla dzieci.

Chcesz się dowiedzieć więcej o stomatologii dziecięcej: kliknij tutaj

 

 

Bezbolesne leczeniezachowww

Podstawowym problemem towarzyszącym pacjentom przy wizycie u dentysty jest obawa przed odczuwaniem bólu. W naszej praktyce stosujemy, na życzenie pacjenta, znieczulenie przed leczeniem zachowawczym zęba, które gwarantuje całkowicie bezbolesne leczenie.

Po dokładnym usunięciu próchnicy, jeśli nie zachodzi potrzeba leczenia kanałowego, lekarz może założyć wypełnienie. Proponujemy Państwu wypełnienia kompozytowe renomowanych firm szwajcarskich (Vivadent) i amerykańskich (3M). Różnorodność barw materiałów kompozytowych pozwala na idealne dopasowanie uzupełnienia do naturalnego koloru zęba. Niestety wypełnienia kompozytowe, podobnie jak dawniej uzywane amalgamatowe, nie są wieczne. Często po 3 – 5 latach następuje proces rozszczelnienia i konieczność wymiany wypełnienia. By zabezpieczyć się przed częstą wymianą, w przypadku dużych wypełnień lekarz może zaproponować wykonanie inlay’a.

C112_WE_BL

Zastosowanie inley’a

Jego przewagą nad zwykłymi wypełnieniami jest duża żywotność, wadą – wyższa cena. Inlay’e mogą być porcelanowe (dopasowane do koloru zęba) lub złote. Wbrew ogólnej niechęci do tych niekosmetycznych uzupełnień, złote inlay’e są najtrwalszymi uzupełnieniami i jeśli rozważamy ich szczelność – nie mają sobie równych.

W leczeniu dzieci stosujemy specjalne kolorowe wypełnienia (Twinky Star) ubytków zęba. Dziecko może samo wybrać kolor wypełnienia np. czerwony, niebieski. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu dzieci chętniej przychodzą do gabinetu.

Zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów, ale także poprawą ich wyglądu, gdyż białe zęby są powszechnie akceptowanym symbolem zdrowia i urody. Zapraszamy na stronę o wybielaniu zębów w jedną godzinę.

 Więcej informacji o wybielaniu.

W trosce o utrzymanie zdrowych, naturalnych zębów do “późnej jesieni życia”