Implantologia
w klinice Soldent:
Odbudowa kości

W ostatnim czasie wykonuje się coraz więcej zabiegów implantologicznych u pacjentów z dużymi zanikami kostnymi

Zanik kości po utracie zębów jest procesem fizjologicznym. W ciągu pierwszych 6 tygodni po ekstrakcji zęba zanika do 60% tkanki kostnej.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Odbudowa kości

 

Zanik kości po utracie zębów jest procesem fizjologicznym. W ciągu pierwszych 6 tygodni po ekstrakcji zęba zanika do 60% tkanki kostnej. W późniejszym okresie zanik ten jest już wolniejszy, ale cały czas postępuje, dlatego im mniej czasu upłynęło od utraty zęba tym większe szanse na utrzymanie odpowiedniej struktury kostnej do implantacji.

 
ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYM CENNIKIEM →

 

W ostatnim czasie wykonuje się coraz więcej zabiegów implantologicznych u pacjentów z dużymi zanikami kostnymi u których, jeszcze do niedawna takie zabiegi były niemożliwe. Do tej pory implanty umieszczano w kościach szczęk tylko w miejscach, w których istniały odpowiednia jej ilość i gęstość, co znacznie ograniczało wskazania do ich stosowania.

Pozostała duża liczba pacjentów wymaga zastosowania jednej z technik odbudowy brakującej kości, do których należą:

  • sterowana regeneracja kości (GBR, guided bone regeneration);
  • podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift);
  • rozszczepianie wyrostka (ridge splitting);
  • kondensacja kości za pomocą piezosurgery;

Opinie klientów o klinice Soldent

Dr Soltyk and his team are absolutely brilliant! I got my smile back with the All on 4 implant system, and I can’t thank the doc; his staff enough for being so patient, creative, and professional. Top notch work

Janusz

Dr Soltyk and his team are absolutely brilliant! I got my smile back with the All on 4 implant system, and I can’t thank the doc; his staff enough for being so patient, creative, and professional. Top notch work, competitive pricing, and most importantly for me, empathy to find workarounds to my high sensitivity to pain.

Jan

work, competitive pricing, and most importantly for me, empathy to find workarounds to my high sensitivity to pain - the entire process was 100% pain free and the end result is nothing short of amazing. Huge thanks, Dr K!

Ola

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa