Aparaty lingwalne
to niewidoczne leczenie
i widoczne rezultaty!

Aparaty lingwalne to indywidualnie projektowane rozwiązanie dla osób, które chcą wyprostować zęby, a jednocześnie nie chcą pokazywać aparatu ortodontycznego.
contact icon
Skontaktuj się z nami!

Kiedy stosować aparaty lingwalne w leczeniu ortodontycznym?

Aparaty ortodontyczne lingwalne to kolejne osiągnięcie współczesnej stomatologii, któremu warto przyjrzeć się możliwie jak najdokładniej. Pojawienie się kolejnej alternatywy dla klasycznego aparatu ortodontycznego stałego jest szansą dla tych pacjentów, którzy wcześniej nie chcieli zdecydować się na podjęcie skutecznego leczenia ortodontycznego właśnie ze względu na kwestie estetyczne. W tym zakresie doskonałym rozwiązaniem  jest podjęcie leczenia z wykorzystaniem aparatów stałych lingwalnych. Cena takiego rozwiązania jest wyższa od tradycyjnych aparatów stałych, jednak zapewnia osiągnięcie pełnej niewidoczności samego aparatu przez cały okres trwania leczenia ortodontycznego.

 

Aparaty lingwalne - Warszawa

Zalet nowoczesnych aparatów ortodontycznych lingwalnych jest wiele. Dla pacjentów zdecydowanie najważniejszą z nich może być aspekt estetyczny. Niewidoczne aparaty lingwalne, mocowane od wewnętrznej strony zębów, są doskonałą alternatywą dla typowego, mocno widocznego aparatu ortodontycznego. Dlaczego warto zdecydować się skorzystanie z możliwości, jakie zapewniają aparaty lingwalne? Opinie na temat tych opcji są wyjątkowo pozytywne - ten rodzaj aparatów ortodontycznych doceniają nawet najbardziej wymagający pacjenci. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób o dużym poczuciu estetyki oraz dla osób, które z racji wykonywanego zawodu nie mogą pozwolić sobie na zastosowanie aparatu zewnętrznego. Oferta związana z aparatami lingwalnymi w Warszawie skierowana jest dla tych, którzy z jednej strony cenią sobie naturalny, piękny uśmiech i wygląd zewnętrzny a z drugiej strony stawiają na indywidualizm oraz perfekcyjną jakość i skuteczność działania.

Aparat lingwalny Warszawa

 

Jak przebiega proces leczenia z wykorzystaniem aparatu lingwalnego w klinice Soldent?

Samo założenie aparatu jest charakterystyczne, jeśli chodzi o aparaty stałe lingwalne. Cena takiego rozwiązania uzależniona jest przede wszystkim od tego, ile łuków zostanie wykorzystanych. Technika zakładania w każdym z przypadków jest jednak taka sama. W tej technice zamki są przyklejone od wewnętrznej strony zęba. Aparat językowy różni się od zewnętrznego miejscem przyklejenia zamka, brakiem pierścieni oraz niewidocznością samego aparatu. Zamki są „przenośnikami” sił z aktywnie działającego na ząb łuku. W przypadku techniki lingwalnej używa się innych niż w technice zewnętrznej zamków i łuków.  

 

Nowoczesne i wygodne aparaty lingwalne - opinie i efekty leczenia ortodontycznego

Jak w praktyce wygląda leczenie z wykorzystaniem specjalnych aparatów lingwalnych? Warszawa jest miastem, w którym nasi specjaliści działają w tym zakresie, indywidualnie podchodząc do każdego pacjenta oraz jego problemu. W przypadku aparatów językowych leczenie niektórych wad jest znacznie krótsze, w innych nawet łatwiejsze niż w technice aparatu tradycyjnego, choć zazwyczaj czas leczenia jest podobny, a sama mechanika działania aparatów lingwalnych jest taka sama jak tradycyjnych. Dodatkową zaletą stosowania nowoczesnych aparatów ortodontycznych lingwalnych jest możliwość zobaczenia na modelu efektu końcowego jeszcze przed założeniem aparatu.

 

Na trudne przypadki - aparaty stałe lingwalne, cena

Wbrew pozorom metody leczenia z wykorzystaniem aparatów ortodontycznych lingwalnych wcale nie są tak ograniczone, jak mogłoby się wydawać. Możliwe jest również leczenie pacjentów z zębami zatrzymanymi oraz wymagających leczenia chirurgicznego. Trudniejsze przypadki wymagają oczywiście zastosowania odpowiednich technik leczniczych i aparatów, natomiast współcześnie z pomocą aparatu lingwalnego można wyleczyć każdą wadę zgryzu.

Zalety aparatów ortodontycznych lingwalnych:

 

 • Estetyczny, całkowicie niewid1oczny z zewnątrz;
 • Wyleczy każdą wadę zgryzu;
 • Mniejsze ryzyko pojawienia się próchnicy – wewnętrzne powierzchnie zębów są bardziej odporne na odwapnienie i próchnicę w porównaniu
  z powierzchniami wargowymi;
 • Większa wygoda użytkowania ze względu na niski i płaski profil zamków;
 • Zaprojektowany i wyprodukowany indywidualnie dla każdego pacjenta;
 • Możliwość zobaczenia na modelu efektu końcowego jeszcze przed założeniem aparatu;
 • Możliwość skrócenia czasu leczenia w niektórych przypadkach – siła przyłożona do zęba znajduje się blisko centrum oporu, co powoduje, że zęby szybciej się przemieszczają;
 • Mniejszy ból podczas leczenia – cienkie łuki stosowane w połączeniu z zamkami lingwalnymi, działają słabymi siłami biologicznymi, nie przeciążającymi systemu nerwowo-więzadłowego;
 • Dużo precyzyjniejszy niż tradycyjny z uwagi na indywidualne projektowanie;

Dostępne w klinice Soldent modele i konfiguracje

Aparat Incognito

Aparat lingwalny Incognito to prawdziwie niewidoczny sposób leczenia wad zgryzu, dla najbardziej wymagających estetów.

Aparat WIN

Aparat lingwalny WIN jest doskonałą alternatywą dla typowego, tradycyjnego aparatu stałego.

O naszym doświadczeniu i praktyce - aparaty lingwalne, Warszawa 

W klinice Soldent w aparatach lingwalnych specjalizuje się dr Katarzyna Łoza-Sołtyk. Jako jedna z pierwszych lekarzy w Polsce wprowadziła je na naszym rynku, korzystając z bogatych kontaktów z lekarzami z zagranicy, gdzie wykonywane są już od ponad 30 lat. Jako jedna z nielicznych w Polsce wykonuje ortodontyczne leczenie aparatami lingwalnymi za pomocą indywidualnie wykonywanych zamków INCOGNITO oraz niedawno wprowadzonych na rynek zamków WIN. Jej umiejętności potwierdzają międzynarodowe szkolenia oraz zdobyte certyfikaty i dyplomy.

Dr Katarzyna Łoza-Sołtyk uzyskała tytuł MASTER OF SCIENCE ORTODONCJI LINGWALNEJ obroniony na prestiżowej uczelni w Niemczech. Specjalizacja odbyła się pod okiem prof. Dirk Wiechmann – twórcy techniki lingwalnej. Tym samym dr Katarzyna Łoza-Sołtyk jest pierwszym lekarzem w Polsce z tytułem MASTER OF SCIENCE ORTODONCJI LINGWALNEJ.

 

Zapoznaj się z naszym cennikiem →

Aparatem lingwalnym można wyleczyć
obecnie każdą wadę zgryzu. Jedynym
warunkiem jest brak aktywnej choroby
przyzębia, obecność zębów stałych oraz
dostateczna ilość części koronowej zęba
do przyklejenia zamka.

Opinie klientów o klinice Soldent

Klinika jedna z najlepszych w Polsce. Bardzo profesjonalny personel, usługi na najwyższym poziomie. Standard bardzo wysoki. Dzięki dr Katarzynie S. ciesze się już od 5 lat pięknym uśmiechem. W każdej chwili można przyjść i liczyć na fachową pomoc w każdej stomatologicznej sprawie.

Beata

Do dr Marty Mazurek chodzę już od kilku lat i szczerze polecam. To bardzo ciepła, pomocna osoba, a swoją pracę wykonuje profesjonalnie i ..szybko. Dla mnie to bardzo ważne, bo nie lubię leżeć na fotelu godzinami. Dla mnie najlepsza dentystka na świecie :) Panie na recepcji i asystentki też zawsze miłe i pomocne, polecam i pozdrawiam

Anna

Klinika Soldent bardzo przyjemnie i sprawnie wyleczył moje zęby. Pani Ania Nowak jest najlepszą dentystką jaką poznałem. Oprócz profesjonalizmu jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Dziękuje uprzejmie całej ekipie i polecam z całego serca :)

Piotr

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa