Functional Appliance System - FAS ALIGNERS

najbezpieczniejsze aparaty nakładowe

W Centrum Ortodontycznym SOLDENT stawiamy na skuteczne, nowoczesne i komfortowe metody leczenia, zawsze jednak z najwyższym priorytetem - bezpieczeństwem pacjenta. Dlatego też, dla osób zainteresowanych leczeniem nakładkowym, oferujemy najbardziej zaawansowany i rozbudowany system leczenia nakładkowego, znany jako FAS. Ten system oparty jest dodatkowo o analizę stawów skroniowo-żuchwowych, co pozwala na osiągnięcie stabilnej pozycji głów żuchwy. W niektórych przypadkach, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty przy mniejszym przeciążeniu kości, możemy także rozważyć zastosowanie zabiegu kortykotomii. Dodatkowo, korzystamy z zaawansowanego urządzenia 4D MODJAW, do badania pozycji stawów skroniowo-żuchwowych,które wspomaga naszą pracę. System nakładkowy FAS
contact icon
Skontaktuj się z nami!

Metoda FAS (Functional Appliance System) to jedna z technik leczenia ortodontycznego, która ma swoje zalety. Oto kilka z nich:

 • Leczenie pacjentów z zaburzeniami w stawach, z bruksizmem czy objawami akustycznymi jak trzaski i przeskakiwania.

 • Korygowanie wad zgryzu

  Metoda FAS jest skuteczna w korygowaniu różnych wad zgryzu, takich jak nadmierne wysunięcie do przodu zębów szczęki, zwężenie łuku zębowego,  itp.

 • Leczenie w młodym wieku

  Jest często stosowana u dzieci i młodzieży, co pozwala na korygowanie wad ortodontycznych w młodym wieku, zanim problemy te się pogłębią.

 • Minimalna inwazyjność

  Metoda FAS opiera się na pracy z mięśniami twarzy i naturalnym wzrostem szczęki, co minimalizuje potrzebę stosowania aparatów stałych. Poprawa estetyki twarzy: Dzięki FAS można nie tylko skorygować wady zgryzu, ale także poprawić estetykę twarzy, zwłaszcza profil pacjenta.

 • Szybki efekt

  W niektórych przypadkach można zaobserwować szybkie efekty terapeutyczne, co jest cenione zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy.

 • Zminimalizowane ryzyko uszkodzeń zębów

  W porównaniu do niektórych innych metod ortodontycznych, FAS może pomóc zminimalizować ryzyko uszkodzeń zębów. Jednak warto pamiętać, że skuteczność tej metody może się różnić w zależności od konkretnej sytuacji klinicznej pacjenta, dlatego zawsze warto skonsultować się z ortodontą, aby określić, która metoda leczenia jest najlepsza dla danego przypadku.