Implantologia

Implanty – “aby uzyskać piękny naturalny uśmiech”

periodontologia-1

Implanty zębów

Implantologia jest nowoczesną, sprawdzoną i bezpieczną metodą przywracania pięknego uśmiechu. Zastosowanie implantów jest jedynym rozwiązaniem, które pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego oraz poprawę żucia, który został uprzednio zaburzony poprzez braki zębowe.

Implant zęba jest doskonałym odtworzeniem naturalnej funkcji i estetyki zęba. Szeroko stosowane implanty zębów dają każdemu pacjentowi piękny uśmiech, swobodne mówienie, komfort jedzenia i jako jedyne zapobiegają bezpowrotnemu zanikowi kości, który ma miejsce po usunięciu zębów. Dzięki implantom nie narażamy również sąsiednich zębów na ich utratę lub zniszczenia, jak to ma miejsce w przypadku stosowania protez, mostów, nieestetycznych metalowych klamer.

Oprócz poprawy komfortu życia ( odzyskania poczucia swoich własnych zębów) najcenniejszą zaletą implantów zębów jest ich stałość. Prace protetyczne osadzone na implantach mogą być noszone do końca życia a pacjent na wykonany implant zęba ma dożywotnią gwarancje, co oznacza że, w przypadku konieczności ponownego wszczepiania implantu pacjent nie ponosi żadnych kosztów, jest to usługa bezpłatna. W dzisiejszych czasach implanty zębów cieszą się coraz większą popularnością, jest to pojęcie znane już prawie każdej osobie i coraz więcej pacjentów wybiera pracę protetyczną na implantach niż most czy tradycyjną mało komfortową protezę. Dzięki zastosowaniu implantów zębów nie musimy szlifować często zdrowych sąsiednich zębów chcąc uzupełnić brak zęba przy wykonywaniu tradycyjnych mostów.

 

O doświadczeniu i praktyce

implantologia-2

Jesteśmy pionierem w dziedzinie implantologii. Soldent jest kliniką specjalizującą się w zabiegach implantologicznych, wykonujemy najbardziej skomplikowane zabiegi implantacji powiązane z odbudową kości i podnoszeniem dna zatoki.

Nasze ponad 10 letnie doświadczenie implantologiczne poparte jest zdobytą wiedzą na wielu kursach i kongresach w różnych ośrodkach akademickich na całym świecie i służy najlepszemu leczeniu naszych pacjentów. Naszym doświadczeniem dzielimy się z lekarzami, adeptami trudnej sztuki implantologii, prowadząc szkolenia i kursy już od ponad 7 lat.

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy aktywne implanty zębów szwedzkiej firmy Astra Tech pozwalające na wykonywanie implantacji natychmiastowej (umieszczenie implantu zaraz po usunięciu zęba) dzięki, której możemy znacznie skrócić leczenie i uzyskać zdecydowanie lepsze wyniki niż przy innych tradycyjnych systemach.

Obecnie przeprowadzonych zostało  około 5000 zabiegów wszczepiania implantów. Podczas wieloletniej pracy lekarz implantolog Krzysztof Sołtyk wraz z zespołem wykonał pełen zakres rekonstrukcji protetycznych, w tym pojedyncze korony na implantach, mosty na implantach oraz protezy. Posiada doświadczenie w zabiegach rekonstrukcyjnych takich jak: podnoszenie dna zatoki szczękowej oraz sterowana regeneracja kości. Jako jedni z nielicznych wykonuje na implantach korony i mosty w technologii CEREC CAD/CAM – najnowsza, komputerowa technika projektowania uśmiechu.

Reasumując w klinice SOLDENT z uwzględnieniem jakości i rzetelności wykonujemy pełen zakres zabiegów implantologii stomatologicznej, w tym najbardziej skomplikowane zabiegi implantacji związane z odbudową kości i podnoszeniem dna zatoki. Od 2003 roku dr Krzysztof Sołtyk  przeprowadził ok. 5000 zabiegów implantologicznych.

implantologia-3

 

Dlaczego implanty zębów w klinice SOLDENT

 • Wieloletnia praktyka;
 • Odpowiednie kwalifikacje;
 • Gwarancja;
 • Technologia i jakość;
 • Indywidualne konsultacje;
 • Najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny;
 • Kredytowanie leczenia;
 • Bez bólu i strachu;
 • Holistyczne podejście;
 • Kompleksowe usługi;
 • Nawigacja komputerowa;
 • Estetyka i Naturalność;
 • Zdrowy i piękny uśmiech na całe życie;

 

 

Naśladując naturę przywracamy radość z uśmiechu