Implant zębowy to sztuczny korzeń zęba, który swoim kształtem przypomina niewielką śrubę, do której montuje się porcelanową nadbudowę (koronę) doskonale naśladującą naturalną koronę zęba.
Obecnie za najbardziej fizjologiczne formy leczenia braków zębowych uważa się metody implantoprotetyczne. Leczenie implantologiczne ma na celu przywrócenie pacjentowi brakującego zęba albo zębów w zakresie funkcji, estetyki
i artykulacji, służy również zapewnieniu ogólnego dobrego samopoczucia.
Implanty zębowe pozwalają na uzupełnienie zarówno pojedynczych, jak też mnogich braków w uzębieniu, zdecydowanie poprawiając jakość życia. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz uwarunkowań anatomicznych każdego Pacjenta stosuje się różne rodzaje implantów. Przy doborze lekarz stomatolog bierze pod uwagę kształt kości, jej ilość i odległość między zębami, które sąsiadują z luką po utraconym zębie.
Implanty zębowe to skuteczne rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów, a także w przypadku utraty całego uzębienia. Warto mieć na uwadze, iż metoda ta nie tylko naśladuje naturę, ale jednocześnie zapewnia odzyskanie korzenia zęba oraz jego korony charakteryzujących się znacznie większą trwałością niż tradycyjne uzupełnienia.
Leczenie implantologiczne doskonale sprawdza się także w przypadku odbudowy wielu ubytków. Wówczas można zdecydować się na odbudowę uzębienia przy pomocy mostu mocowanego na implantach albo na wszczepienie kilku implantów w miejsce wszystkich brakujących zębów.
Implanty zębowe to rozwiązanie dla wszystkich. Zabiegowi może poddać się każda dorosła osoba ciesząca się dobrym stanem zdrowia i nieposiadająca przeciwwskazań medycznych do wszczepienia implantu. Wskazaniem do zabiegu są wszystkie przypadki braku uzębienia – zarówno ubytki pojedyncze, jak i mnogie, a nawet bezzębie obu łuków zębowych. Implanty zębowe są również doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które nie tolerują protez konwencjonalnych.
Brak pojedynczego zęba przed wynalezieniem implantów był maskowany wykonywaniem tradycyjnego mostu…
Jeśli pacjent nie ma kilku zębów możliwa jest zarówno odbudowa pojedynczymi implantami i koronami jak i wykonanie mostów na implantach – to znaczy…
Bezzębie czyli całkowity brak zębów w szczęce lub żuchwie jest najczęściej leczone za pomocą tradycyjnych protez akrylowych…
Przeciwwskazania bezwzględne: Zaliczają się do nich przede wszystkim niektóre choroby. Należy wymienić tu zwłaszcza cukrzycę, która wiąże się z różnymi powikłaniami ogólnoustrojowymi i może prowadzić do zaburzeń procesu gojenia ran. Inne choroby wyniszczające organizm, jak AIDS czy choroba nowotworowa, a także alkoholizm oraz uzależnienie od narkotyków – również stanowią przeciwwskazanie do tego rodzaju zabiegu. W przypadku choroby alkoholowej ma miejsce większe ryzyko wystąpienia krwotoku okołozabiegowego, spowodowane nieprawidłowościami w krzepnięciu krwi.
Wszczepienie implantów nie może również zostać przeprowadzone u kobiet w ciąży i pacjentów poniżej 16. roku życia, u których nie został w pełni zakończony rozwój kości twarzoczaszki. Przeciwwskazaniem są również niekorzystne warunki anatomiczne szczęki, a także przebyta w przeszłości radioterapia okolicy twarzoczaszki.
Przeciwwskazania ogólne względne: Należą do nich alergie i choroby układu krążenia, zaawansowana parodontoza oraz stany zapalne przyzębia i błony śluzowej, choroby nerek i układu oddechowego, a także schorzenia endokrynologiczne oraz choroby reumatyczne.
Także nałogowi palacze tytoniu muszą liczyć się z ryzykiem powikłań po wszczepieniu implantów zębowych, ponieważ tytoń utrudnia gojenie ran poprzez zmniejszenie unaczynienia. Palenie stanowi jeden z czołowych czynników ryzyka, jakie wpływają na wskaźnik niepowodzeń implantacji.
W ostatnim czasie wykonuje się coraz więcej zabiegów implantologicznych u pacjentów z dużymi zanikami kostnymi u których, jeszcze do niedawna takie zabiegi były niemożliwe.
Nawigacja komputerowa to narzędzia dzięki któremu lekarz może precyzyjnie dokonać planowania przedzabiegowego i uniknąć niepożądanych powikłań.
Implanty zębowe to skuteczne rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów, a także w przypadku utraty całego uzębienia. Leczenie implantologiczne…
Zabieg umieszczenia implantu polega na wprowadzeniu implantu w odpowiedniej pozycji w szczęce lub żuchwie, tak żeby mogło dojść do jego połączenia się z kością a następnie po jego zrośnięciu i wygojeniu do umieszczenia na nim korony. Zabieg ten nie ma potrzeby wykonywać w znieczuleniu ogólnym a miejscowe znieczulenie za pomocą zastrzyku z środkiem znieczulającym daje gwarancję bezbolesnego przebiegu całej implantacji. Dla doświadczonego i wprawnego operatora zabieg umieszczenia jednego implantu przy odpowiednio dobrych warunkach kostnych zajmuje ok. 20 min.
Jeśli implant umieszczamy w miejscu usuniętego już wcześniej zęba jest to implantacja zwykła, gdzie okres gojenia wynosi od 1-4 miesięcy. Natomiast, jeśli mamy złamany lub zepsuty ząb, który musimy usunąć, najlepszym rozwiązaniem jest implantacja natychmiastowa czyli umieszczenie implantu na tym samym zabiegu w miejscu usuniętego korzenia. Pozwala to zmniejszyć ilość zabiegów dla pacjenta oraz wykorzystać naturalny potencjał zębodołu po ekstrakcji do zagojenia rany na szybsze zrośnięcie się implantu.
ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa
CENTRUM ESTETYCZNEJ
ORTODONCJI I IMPLANTOLOGII
Rejestracja
22 620 10 30
soldent@soldent.pl
Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek: 9:00-20:00 Sobota: 9:00-15:00
Adres: ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E) 00-112 Warszawa