Higiena i profilaktyka
jamy ustnej, to podstawa
zdrowych zębów

Profesjonalna higiena i profilaktyka jamy ustnej jest absolutnie niezbędna aby Twoje zęby były zdrowe i czyste. 

Ważne jest regularne odwiedzanie higienistki stomatologicznej i uzyskanie informacji na temat stanu higieny jamy ustnej.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Higiena i profilaktyka stomatologiczna

 

Dlaczego warto zadbać
o higienę jamy ustnej?

 

Profilaktyka jamy ustnej polega na usunięciu szkodliwych bakterii, które wywołują choroby oraz zalegają w trudnych do usunięcia w warunkach domowych złogów nazębnych. Szczotkowanie zębów uznawane jest za codzienność, ale niekiedy same domowe metody oczyszczania zębów są niewystraczające, dlatego tak ważne jest regularne odwiedzanie higienistki stomatologicznej i uzyskanie informacji na temat stanu higieny jamy ustnej.

  • Unikniesz nieświeżego oddechu;
  • Zęby na długo pozostaną bez próchnicy;
  • Zachowasz zdrowe dziąsła,
  • Mniejsze ryzyko zachorowania na paradontozę;

 

W klinice Soldent stosujemy następujące metody profilaktyki higieny jamy ustnej:

 

Piaskowanie – jest to bezbolesny zabieg, którego efektem jest usunięcie ciemnych nalotów, osadów i przebarwień; polecany dla tych, którzy pragną odzyskać naturalną bieli zębów i poprawić wygląd uzębienia;

Skaling – zabieg przeprowadza się za pomocą aparatu ultradźwiękowego. Skaler wykorzystywany przy usuwaniu najtwardszych złogów nazębnych formujących się przez mineralizację płytki nazębnej, potocznie zwanych kamieniem nazębnym. Zabieg zakończony jest wygładzeniem powierzchni zęba narzędziami ręcznymi i polerowaniem w celu zlikwidowania szorstkości powierzchni, która prowadzi do łatwiejszego nagromadzania się płytki bakteryjnej i w efekcie tworzenie się kamienia nazębnego.

Fluoryzacja – ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania rozwojowi choroby próchnicowej zarówno u dzieci jaki i dorosłych.

 

Zapoznaj się z naszym cennikiem →

 

Soldent Shop

Odwiedź nasz sklep on-line z selekcją sprawdzonych artykułów dentystycznych w najlepszych cenach i z opcją błyskawicznej wysyłki bezpośrednio do domu.

www.soldentshop.pl

Stomatologia estetyczna i zabiegi profilaktyczne w klinice Soldent:

Wybielanie zębów

Technologia wybielania stosowana w klinice Soldent jest nieszkodliwa dla zębów, plomb i innych uzupełnień protetycznych. Ciesz się bielszym uśmiechem!

Oczyszczanie i piaskowanie

Zabieg polecany tym, którzy chcą odzyskać naturalną biel zębów i poprawić wygląd uzębienia.

Profilaktyka i higiena jamy ustnej

Profilaktyka i higiena jamy ustnej warunkuje zdrowy wygląd estetyczny zębów.

Opinie klientów o klinice Soldent

Klinika Soldent bardzo przyjemnie i sprawnie wyleczył moje zęby. Pani Ania Nowak jest najlepszą dentystką jaką poznałem. Oprócz profesjonalizmu jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Dziękuje uprzejmie całej ekipie i polecam z całego serca :)

Piotr

Polecam SOLDENT. Ja również korzystam z usług stomatologicznych w klinice Soldent. Dr Katarzyna Łoza-Sołtyk wyleczyła mi wadę zgryzu. Jestem bardzo zadwolona, w końcu pozanłam radość uśmiechu !!! :)

Kasia

Klinika jedna z najlepszych w Polsce. Bardzo profesjonalny personel, usługi na najwyższym poziomie. Standard bardzo wysoki. Dzięki dr Katarzynie S. ciesze się już od 5 lat pięknym uśmiechem. W każdej chwili można przyjść i liczyć na fachową pomoc w każdej stomatologicznej sprawie.

Beata

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa