Implanty zębowe to uniwersalne rozwiązanie dla każdego pacjenta po utracie uzębienia.

Leczenie implantologiczne ma na celu przywrócenie pacjentowi brakującego zęba albo zębów w zakresie funkcji, estetyki
i artykulacji, służy również zapewnieniu ogólnego dobrego samopoczucia.

Zabiegowi może poddać się każda dorosła osoba, a jedynym wskazaniem do zabiegu są wszystkie przypadki braku uzębienia.
contact icon
Skontaktuj się z nami!

Implantologia stomatologiczna

Implantologia dla każdego w klinice Soldent

 

Implant zębowy to sztuczny korzeń zęba, który swoim kształtem przypomina niewielką śrubę, do której montuje się porcelanową nadbudowę (koronę) doskonale naśladującą naturalną koronę zęba.

Obecnie za najbardziej fizjologiczne formy leczenia braków zębowych uważa się metody implantoprotetyczne. Leczenie implantologiczne ma na celu przywrócenie pacjentowi brakującego zęba albo zębów w zakresie funkcji, estetyki
i artykulacji, służy również zapewnieniu ogólnego dobrego samopoczucia.

Implanty zębowe pozwalają na uzupełnienie zarówno pojedynczych, jak też mnogich braków w uzębieniu, zdecydowanie poprawiając jakość życia. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz uwarunkowań anatomicznych każdego Pacjenta stosuje się różne rodzaje implantów. Przy doborze lekarz stomatolog bierze pod uwagę kształt kości, jej ilość i odległość między zębami, które sąsiadują z luką po utraconym zębie.

 

Dlaczego i kiedy stosowane są implanty zębowe?

 

Implanty zębowe to skuteczne rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów, a także w przypadku utraty całego uzębienia. Warto mieć na uwadze, iż metoda ta nie tylko naśladuje naturę, ale jednocześnie zapewnia odzyskanie korzenia zęba oraz jego korony charakteryzujących się znacznie większą trwałością niż tradycyjne uzupełnienia.

Leczenie implantologiczne doskonale sprawdza się także w przypadku odbudowy wielu ubytków. Wówczas można zdecydować się na odbudowę uzębienia przy pomocy mostu mocowanego na implantach albo na wszczepienie kilku implantów w miejsce wszystkich brakujących zębów.

Implanty zębowe to rozwiązanie dla wszystkich. Zabiegowi może poddać się każda dorosła osoba ciesząca się dobrym stanem zdrowia i nieposiadająca przeciwwskazań medycznych do wszczepienia implantu. Wskazaniem do zabiegu są wszystkie przypadki braku uzębienia – zarówno ubytki pojedyncze, jak i mnogie, a nawet bezzębie obu łuków zębowych. Implanty zębowe są również doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które nie tolerują protez konwencjonalnych.

 

Zapoznaj się z naszym cennikiem →

Rozwiązania leczenia implantami stosowane w klinice Soldent

Brak jednego zęba

Brak pojedynczego zęba przed wynalezieniem implantów był maskowany wykonywaniem tradycyjnego mostu…

Brak wielu zębów

Jeśli pacjent nie ma kilku zębów możliwa jest zarówno odbudowa pojedynczymi implantami i koronami jak i wykonanie mostów na implantach – to znaczy…

Bezzębie

Bezzębie czyli całkowity brak zębów w szczęce lub żuchwie jest najczęściej leczone za pomocą tradycyjnych protez akrylowych…

Zalety stosowania implantów zębówych w klinice Soldent

 

 • Przede wszystkim wszczepy zapobiegają resorpcji, czyli zanikowi kości, co ma miejsce w przypadku utraty zębów. Utrata nawet jednego zęba może powodować nieodwracalne zmiany i prowadzić nie tylko do zaniku kości, lecz także do rozsuwania się lub pochylania pozostałych zębów.

 • Implanty stomatologiczne pozwalają na uzupełnienie nie tylko pojedynczych ubytków, lecz również wszystkich zębów, zależnie od potrzeb pacjenta. Są także praktycznie niewidoczne pod linią dziąsła, natomiast osadzone na nich korony doskonale imitują naturalne uzębienie.

 • Pacjenci, którzy zdecydowali się na implanty zębowe, potwierdzają nie tylko większy komfort przeżuwania, ale także estetykę nowego uzębienia, co w efekcie powoduje wzrost pewności siebie i poprawę samopoczucia.

 • Kolejną zaletą jest wyjątkowa wytrzymałość – implanty zębowe mogą służyć swoim właścicielom nawet kilkadziesiąt lat. Chociaż korona zęba może ulec ułamaniu, na przykład na skutek urazu, sam wszczep ma bardzo wysoką trwałość.

 • Implanty nie wywierają żadnego wpływu na inne zęby, podczas gdy w tradycyjnych metodach często trzeba opiłować sąsiednie, by zamocować mosty. Odbudowa uzębienia na implantach nie wymaga szlifowania i w żaden sposób nie wpływa na zęby sąsiadujące z uzupełnianymi.

 • Warto tu również wspomnieć o braku komplikacji w użytkowaniu implantów. Są one nieodczuwalne dla Pacjenta i nie wymagają żadnych napraw, ponieważ stają się integralną częścią ciała.

Przeciwwskazania dla wstawienia implantów

 

 • Przeciwwskazania miejscowe: Dotyczą jamy ustnej, a zatem są niezależne od pacjenta. Należą do nich między innymi: zbyt małe rozmiary wyrostka zębodołowego niewystarczające do umieszczenia implantów zębowych, zbyt mało miejsca pomiędzy zębami sąsiednimi, a także pomiędzy zębami górnymi oraz dolnymi, a także nieprawidłowa błona śluzowa istniejąca w miejscu przyszłej implantacji.

 • Przeciwwskazania bezwzględne: Zaliczają się do nich przede wszystkim niektóre choroby. Należy wymienić tu zwłaszcza cukrzycę, która wiąże się z różnymi powikłaniami ogólnoustrojowymi i może prowadzić do zaburzeń procesu gojenia ran. Inne choroby wyniszczające organizm, jak AIDS czy choroba nowotworowa, a także alkoholizm oraz uzależnienie od narkotyków – również stanowią przeciwwskazanie do tego rodzaju zabiegu. W przypadku choroby alkoholowej ma miejsce większe ryzyko wystąpienia krwotoku okołozabiegowego, spowodowane nieprawidłowościami w krzepnięciu krwi.

  Wszczepienie implantów nie może również zostać przeprowadzone u kobiet w ciąży i pacjentów poniżej 16. roku życia, u których nie został w pełni zakończony rozwój kości twarzoczaszki. Przeciwwskazaniem są również niekorzystne warunki anatomiczne szczęki, a także przebyta w przeszłości radioterapia okolicy twarzoczaszki.

 • Przeciwwskazania ogólne względne: Należą do nich alergie i choroby układu krążenia, zaawansowana parodontoza oraz stany zapalne przyzębia i błony śluzowej, choroby nerek i układu oddechowego, a także schorzenia endokrynologiczne oraz choroby reumatyczne.

  Także nałogowi palacze tytoniu muszą liczyć się z ryzykiem powikłań po wszczepieniu implantów zębowych, ponieważ tytoń utrudnia gojenie ran poprzez zmniejszenie unaczynienia. Palenie stanowi jeden z czołowych czynników ryzyka, jakie wpływają na wskaźnik niepowodzeń implantacji.

Zaawansowana technologia w służbie implantologii w klinice Soldent

Odbudowa kości

W ostatnim czasie wykonuje się coraz więcej zabiegów implantologicznych u pacjentów z dużymi zanikami kostnymi u których, jeszcze do niedawna takie zabiegi były niemożliwe.

Nawigacja komputerowa

Nawigacja komputerowa to narzędzia dzięki któremu lekarz może precyzyjnie dokonać planowania przedzabiegowego i uniknąć niepożądanych powikłań.

Protetyka 3D

Implanty zębowe to skuteczne rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów, a także w przypadku utraty całego uzębienia. Leczenie implantologiczne…

Jak wygląda zabieg?

 

Umieszczenie implantu w kości

Zabieg umieszczenia implantu polega na wprowadzeniu implantu w odpowiedniej pozycji w szczęce lub żuchwie, tak żeby mogło dojść do jego połączenia się z kością a następnie po jego zrośnięciu i wygojeniu do umieszczenia na nim korony. Zabieg ten nie ma potrzeby wykonywać w znieczuleniu ogólnym a miejscowe znieczulenie za pomocą zastrzyku z środkiem znieczulającym daje gwarancję bezbolesnego przebiegu całej implantacji. Dla doświadczonego i wprawnego operatora zabieg umieszczenia jednego implantu przy odpowiednio dobrych warunkach kostnych zajmuje ok. 20 min.

 

Rodzaje implantacji

Jeśli implant umieszczamy w miejscu usuniętego już wcześniej zęba jest to implantacja zwykła, gdzie okres gojenia wynosi od 1-4 miesięcy. Natomiast, jeśli mamy złamany lub zepsuty ząb, który musimy usunąć, najlepszym rozwiązaniem jest implantacja natychmiastowa czyli umieszczenie implantu na tym samym zabiegu w miejscu usuniętego korzenia. Pozwala to zmniejszyć ilość zabiegów dla pacjenta oraz wykorzystać naturalny potencjał zębodołu po ekstrakcji do zagojenia rany na szybsze zrośnięcie się implantu.

Opinie klientów o klinice Soldent

Klinika jedna z najlepszych w Polsce. Bardzo profesjonalny personel, usługi na najwyższym poziomie. Standard bardzo wysoki. Dzięki dr Katarzynie S. ciesze się już od 5 lat pięknym uśmiechem. W każdej chwili można przyjść i liczyć na fachową pomoc w każdej stomatologicznej sprawie.

Beata

Do dr Marty Mazurek chodzę już od kilku lat i szczerze polecam. To bardzo ciepła, pomocna osoba, a swoją pracę wykonuje profesjonalnie i ..szybko. Dla mnie to bardzo ważne, bo nie lubię leżeć na fotelu godzinami. Dla mnie najlepsza dentystka na świecie :) Panie na recepcji i asystentki też zawsze miłe i pomocne, polecam i pozdrawiam

Anna

Klinika Soldent bardzo przyjemnie i sprawnie wyleczył moje zęby. Pani Ania Nowak jest najlepszą dentystką jaką poznałem. Oprócz profesjonalizmu jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Dziękuje uprzejmie całej ekipie i polecam z całego serca :)

Piotr

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa