Rozwiązania leczenia
w klinice Soldent:
Brak jednego zęba

Dziś wykonanie implantu nie narusza przylegających zębów, a wręcz poprawia ich umocowanie w kości.


Dziś wykonanie implantu nie narusza przylegających zębów.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Implant w przypadku braku jednego zęba Warszawa

 

Brak jednego zęba

 

Brak pojedynczego zęba przed wynalezieniem implantów był maskowany wykonywaniem tradycyjnego mostu, gdzie trzeba było oszlifować dwa sąsiednie zęby, które potem często stawały się martwe.

Dziś wykonanie implantu nie narusza przylegających zębów, a wręcz przeciwnie poprawia ich umocowanie w kości dzięki zapobieganiu zanikowi kości po utracie korzenia zęba przez wprowadzenie w to miejsce implantu.

Implanty umieszczane w przypadku pojedynczego braku możemy często umieszczać natychmiast po ekstrakcji zęba, skracając tym ilośc zabiegów chirurgicznych do jednego oraz redukując czas gojenia o ponad 50%.

Specjalistyczne leczenie braku jednego zęba

Leczenie braku jednego zęba poprzez wykorzystanie implantu to technika, która obecnie jest stosowana w naszym centrum w wielu przypadkach. Ma ona na celu przywrócenie optymalnego wyglądu oraz funkcji uzębienia.

Pierwszym krokiem jest ocena ogólnego stanu jamy ustnej, w tym kości i tkanek otaczających miejsce brakującego zęba. W ramach analizy wykonujemy stosowne badania, a na podstawie uzyskanych w ten sposób wyników możemy opracować plan leczenia.

Przy wykorzystaniu implantu zęba plan ten zawsze jest ustalany indywidualnie, adekwatnie do specyfiki danego przypadku.

Przygotowanie do wszczepienia implantu po wyrwaniu zęba

Jeśli w miejscu po zębie znajdują się pozostałości korzenia, niekiedy zachodzi konieczność dodatkowego przygotowania miejsca implantacji. Natomiast, gdy wyrwanie przebiegło bez większych problemów, można od razu przejść do wstawienia implantu zęba.

W trakcie zabiegu implant zostaje umieszczony chirurgicznie w kości szczęki lub żuchwy. Wszczepiane elementy powstają z materiału biozgodnego, który stopniowo zrasta się z tkanką w procesie osteointegracji.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYM CENNIKIEM →

Implant zęba - opinie, proces gojenia

Dawniej proces gojenia podczas leczenia braku jednego zęba zazwyczaj trwał kilka miesięcy, w trakcie których implant zrastał się z kością. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu integracji elementu z tkanką kostną można było przystąpić do wstawienia korony protetycznej.

Dzisiaj jednak nowoczesna stomatologia stosowana w naszych gabinetach pozwala na znaczne skrócenie tego czasu. Konieczność odczekania kilku miesięcy przed wstawieniem właściwego uzupełnienia była dość uciążliwa dla pacjentów. Z tego względu stosujemy dużo krótszy proces leczenia braku jednego zęba, jeśli tylko specyfika konkretnego przypadku na to pozwala.

Częścią całego procesu jest również przeprowadzanie regularnych kontroli, dzięki którym możemy na bieżąco sprawdzać stan implantu. Podczas konsultacji odpowiadamy na wszystkie pytania pacjentów, objaśniając najważniejsze zasady dbania o ogólny stan jamy ustnej. Im lepsza ogólna higiena uzębienia, tym lepiej będzie prezentował się implant.

Nowoczesny implant zęba - cena

Wszczepienie implantu po wyrwaniu zęba jest często najlepszym sposobem na uzupełnienie ubytków w jamie ustnej. Koszt jednego elementu może się różnić w zależności od tego, jaki materiał został wykorzystany do jego wykonania. Nie bez znaczenia pozostaje również stopień skomplikowania zabiegu, jako że każda ekstrakcja i przygotowanie do wszczepienia implantu może wyglądać nieco inaczej.

Cenę całego leczenia braku jednego zęba zawsze przedstawiamy indywidualnie każdemu pacjentowi, jednocześnie wyjaśniając mu wszystkie szczegóły przebiegu procesu. Konsultacja z doświadczonym stomatologiem to punkt wyjścia do uzupełnienia ubytku. Dlatego w celu zdobycia istotnych informacji zapraszamy na pierwszą wizytę do naszej placówki.

Opinie klientów o klinice Soldent

Klinika jedna z najlepszych w Polsce. Bardzo profesjonalny personel, usługi na najwyższym poziomie. Standard bardzo wysoki. Dzięki dr Katarzynie S. ciesze się już od 5 lat pięknym uśmiechem. W każdej chwili można przyjść i liczyć na fachową pomoc w każdej stomatologicznej sprawie.

Beata

Do dr Marty Mazurek chodzę już od kilku lat i szczerze polecam. To bardzo ciepła, pomocna osoba, a swoją pracę wykonuje profesjonalnie i ..szybko. Dla mnie to bardzo ważne, bo nie lubię leżeć na fotelu godzinami. Dla mnie najlepsza dentystka na świecie :) Panie na recepcji i asystentki też zawsze miłe i pomocne, polecam i pozdrawiam

Anna

Klinika Soldent bardzo przyjemnie i sprawnie wyleczył moje zęby. Pani Ania Nowak jest najlepszą dentystką jaką poznałem. Oprócz profesjonalizmu jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Dziękuje uprzejmie całej ekipie i polecam z całego serca :)

Piotr

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa