Leczenie kanałowe,
które może być
całkowicie bezbolesne

Jest to fundament całego dalszego leczenia, który niestety pozostaje nadal często niedoceniany.

Używane przez nas najnowocześniejsze metody leczenia endodontycznego pozwalają zaoferować naszym pacjentom najwyższy poziom usług.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Leczenie kanałowe

 

Specyfika leczenia kanałowego w klinice Soldent

 

Leczenie kanałowe ze względu na specyfikę anatomiczną kanałów korzeniowych często stwarza poważne problemy dla lekarza. Należy podkreślić fakt, że dobrze wykonane leczenie kanałowe daje możliwość dalszego funkcjonowania zęba jako całości i często uzupełnień protetycznych opartych na tym zębie.

Jest to fundament całego dalszego leczenia tak często niedoceniany. Na dobrze wyleczonym kanałowo zębie możemy wykonać koronę, most lub inne uzupełnienie protetyczne, nie obawiając się, że za jakiś czas cała ta praca będzie do wyrzucenia ze względu na źle wykonane wcześniej leczenie endontyczne.

Do niedawna uważano, że zęby po leczeniu kanałowym są po pewnym czasie skazane na usunięcie, jednak obecnie dzięki rozwojowi technik leczenia kanałowego to stwierdzenie nie jest już aktualne, a co więcej – można jeszcze uratować wiele zębów, które nie zostały prawidłowo wyleczone kanałowo wiele lat temu.

Nasi specjaliści w służbie Twojego uśmiechu

 

Używane przez nas najnowocześniejsze metody leczenia endodontycznego pozwalają zaoferować naszym pacjentom najwyższy poziom usług nawet w najtrudniejszych warunkach

Nasze usługi z dziedziny endodoncji:

Rewizja leczenia kanałowego

Jest to bardzo skomplikowana procedura wymagająca dużego doświadczenia lekarza oraz nowoczesnego sprzętu do pracy w powiększeniu.

Usuwanie narzędzi kanałowych, postów i wkładów

Usuwanie złamanego narzędzia to zabieg, który ma na celu wyjęcie obcego ciała zalegającego w kanale zębowym.

Udrażnianie i odnajdywanie kanałów

Niedrożność kanału to poważne utrudnienie. Drożność kanału o przywrócić można poprzez usunięcie przeszkody pod mikroskopem.

Zamykanie perforacji

Polega na zamknięciu nieprawidłowo powstaego otworu, będący skutkiem pęknięcia czy przerwania tkanek.

Leczenie kanałowe zębów pod koronami protetycznymi

Umożliwia dostęp do kanału korzenia bez konieczności zdejmowania i zakładania kolejnej korony

Diagnostyka i leczenie bólu zębopochodnego

Diagnostyka dolegliwości oraz wdrożenie właściwego leczenia przyczynowego gwarantuje sprawne pozbycie się bólu zębopochodnego.

Jak wygląda leczenie kanałowe?

 

Leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi z komory i kanału /kanałów/ zęba, mechanicznym i chemicznym opracowaniu systemu korzeniowego i w ostatnim etapie – wypełnieniu kanałów specjalnym do tego celu materiałem. Nasza klinika dysponuje endometrem, jest to urządzenie służące do elektronicznego, precyzyjnego pomiaru długości kanałów korzeniowych, dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzić z sukcesem leczenie kanałowe nawet najtrudniejszych przypadków klinicznych.

Najczęstszą przyczyną leczenia kanałowego jest próchnica zębów. Tworzy się zapalenie miazgi zęba, które manifestuje się ostrym i uporczywym bólem zęba. W końcowym etapie może dojść do martwicy i zgorzeli miazgi co z kolei objawia się chorobami tkanek okołowierzchołkowych. W Klinice Soldent specjaliści pracują w powiększeniu, dzięki czemu mogą przeprowadzać leczenie z precyzją niedostępną jeszcze kilka lat temu.

Prawidłowo wykonane leczenie kanałowe daje możliwość dalszego funkcjonowania zęba jako całości i często uzupełnień protetycznych opartych na tym zębie. Jest to fundament całego dalszego leczenia tak często niedoceniany. Na dobrze wyleczonym kanałowo zębie możemy wykonać koronę, most lub inne uzupełnienie protetyczne.

Aby zapewnić całkowicie bezbolesne leczenie kanałowe w Klinice Soldent używamy nowoczesnego systemu do znieczuleń bez efektów ubocznych znanych z tradycyjnych metod. QuickSleeper w znaczący sposób redukuje ból u pacjenta, jednocześnie zmniejszając stres i czas trwania wizyty. Urządzenie to ma kilka programów iniekcji, które można dostosować do indywidualnego klinicznego przypadku. Pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba, nie powodując znieczulenia policzków i warg, co jest bardzo komfortowe dla pacjenta. QuickSleeper to system umożliwiający także znieczulenie śródkostne, pomocne w trakcie przeprowadzania rozległych zabiegów chirurgicznych.

 
Zapoznaj się z naszym cennikiem →

Opinie klientów o klinice Soldent

Klinika jedna z najlepszych w Polsce. Bardzo profesjonalny personel, usługi na najwyższym poziomie. Standard bardzo wysoki. Dzięki dr Katarzynie S. ciesze się już od 5 lat pięknym uśmiechem. W każdej chwili można przyjść i liczyć na fachową pomoc w każdej stomatologicznej sprawie.

Beata

Do dr Marty Mazurek chodzę już od kilku lat i szczerze polecam. To bardzo ciepła, pomocna osoba, a swoją pracę wykonuje profesjonalnie i ..szybko. Dla mnie to bardzo ważne, bo nie lubię leżeć na fotelu godzinami. Dla mnie najlepsza dentystka na świecie :) Panie na recepcji i asystentki też zawsze miłe i pomocne, polecam i pozdrawiam

Anna

Klinika Soldent bardzo przyjemnie i sprawnie wyleczył moje zęby. Pani Ania Nowak jest najlepszą dentystką jaką poznałem. Oprócz profesjonalizmu jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Dziękuje uprzejmie całej ekipie i polecam z całego serca :)

Piotr

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa