Zaburzenia zwarcia
oznaczają, że ze zęby nie są do siebie dopasowane.

Leczenie zaburzeń zwarcia w trudnych przypadkach jest budowaniem solidnych fundamentów do dalszego leczenia stomatologicznego.

Leczenie zaburzeń zwarcia jest często złożone i wieloetapowe. Odpowiednie leczenie jest uzależnione od tego, jaka jest przyczyna problemu.

 

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Leczenie dysfunkcji skroniowo żuchwowych i zaburzeń zwarcia

Leczenie zaburzeń zwarcia
w klinice Soldent

 

W procesie leczenia wykorzystuje się wszystkie zabiegi, w wyniku których uzyskuje się zgodny z naturą, czyli fizjologiczny kontakt powierzchni zębów górnych i dolnych. Dotyczy to zarówno swobodnego kontaktu łuków zębowych, ich dociskania, jak i zmieniającego się kontaktu podczas ruchu żuchwy w czasie żucia.

Leczenie zaburzeń zwarcia musi uwzględniać budowę stawu skroniowo-żuchwowego i przestrzenne umiejscowienie żuchwy względem stawu. Badanie takie wykonywane jest przez diagnostę z użyciem artykulatora. Na tej podstawie oraz na dokładnym badaniu pacjenta powstaje właściwy plan leczenia. Tak jak prawidłowe zwarcie stanowi ochronę dla własnych zębów pacjenta przed ich niefizjologicznym zniszczeniem, tak samo jest gwarancją ochrony prac protetycznych przed uszkodzeniami.

 

Kiedy należy zgłosić się do specjalisty?

 

Leczenie zaburzeń zwarcia jest często złożone i wieloetapowe. Odpowiednie leczenie jest uzależnione od tego, jaka jest przyczyna problemu. Plan i metody leczenia ustala lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta. O tym, że u pacjenta występują zaburzenia zwarcia może świadczyć występowanie m.in. takich objawów jak:

bóle, trzaski lub przeskakiwanie w stawie skroniowo-żuchwowym przy ziewaniu i szerokim otwarciu ust, w trakcie jedzenia (żucia) lub rozmowy;

  • bóle głowy – często mylone z migreną;
  • napięcie mięśni twarzy, czasem również szyi i karku;
  • starcie zębów;
  • nadwrażliwość i bóle zębów;
  • zaciskanie i zgrzytanie zębami;
  • pęknięcia szkliwa, ukruszenie zębów;
  • odsłanianie szyjek zębowych;

 

Zapoznaj się z naszym cennikiem →

Przykładowe procedury leczenia zaburzeń zwarcia w naszej klinice

Fizjoterapia

Są różne przyczyny problemów w stawie skroniowo żuchwowym, z którymi może pomóc fizjoterapia w leczeniu stomatologicznym.

Deprogramacja

Deprogramacja to proces przeprowadza się w celu rozluźnienia mięśni, a także poznania właściwej pozycji dla dolnego łuku zębowego.

Rekonstrukcja zwarcia

Nieprawidłowy zgryz ma ogromny wpływ na samopoczucie. Rekonstrukcja zwarcia to proces, który służy korekcie nieprawidłowego zgryzu.

Opinie klientów o klinice Soldent

Klinika jedna z najlepszych w Polsce. Bardzo profesjonalny personel, usługi na najwyższym poziomie. Standard bardzo wysoki. Dzięki dr Katarzynie S. ciesze się już od 5 lat pięknym uśmiechem. W każdej chwili można przyjść i liczyć na fachową pomoc w każdej stomatologicznej sprawie.

Beata

Do dr Marty Mazurek chodzę już od kilku lat i szczerze polecam. To bardzo ciepła, pomocna osoba, a swoją pracę wykonuje profesjonalnie i ..szybko. Dla mnie to bardzo ważne, bo nie lubię leżeć na fotelu godzinami. Dla mnie najlepsza dentystka na świecie :) Panie na recepcji i asystentki też zawsze miłe i pomocne, polecam i pozdrawiam

Anna

Klinika Soldent bardzo przyjemnie i sprawnie wyleczył moje zęby. Pani Ania Nowak jest najlepszą dentystką jaką poznałem. Oprócz profesjonalizmu jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Dziękuje uprzejmie całej ekipie i polecam z całego serca :)

Piotr

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa