Piękny uśmiech
to marzenie
każdego z nas.

Jeszcze do niedawna ortodoncja była rozumiana jako profilaktyka i korygowanie wad wymowy. Dzisiaj leczenie wad zgryzu to również poprawa estetyki wyglądu.

Korekcie wady zgryzu może się poddać każdy, bez względu na wiek. Obecnie stomatologia ma tak ogromny wachlarz różnych metod leczenia ortodontycznego. Dla tych, którzy mają najwyższe wymagania estetyczne ortodoncja proponuje niewidoczne aparaty lingwalne, gdzie zamki umieszczone są od strony językowej lub bezbarwne aparaty nakładkowe.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Typy aparatów ortodontycznych stosowanych w klinice Soldent

Aparaty lingwalne

Aparaty lingwalne czyli estetyczne, całkowicie niewidoczne z zewnątrz. Wyleczą każdą wadę zgryzu, bez ryzyka odwapnień na przednich powierzchniach…

Aparaty Insignia

INSIGNIA przesuwa granicę
nauki i sztuki ortodoncji
poza dotychczasowo
dostępne możliwości w
przypadku zamków
tradycyjnych…

Aparaty nakładkowe

Aparaty nakładkowe to nowoczesne i dyskretne rozwiązanie, zapewniające znakomite rezultaty leczenia ortodontycznego…

Aparaty samoligaturujące

Aparat samoligaturujący to rodzaj stałego aparatu ortodontycznego, którego zamki są przyklejane do zewnętrznej powierzchni…

Aparaty tradycyjne

Aparaty tradycyjne dzielimy na metalowe oraz przezroczyste. Aparat metalowy jest standardową wersją stałego aparatu…

Aparaty dla dzieci

Ortodonta na wizycie konsultacyjnej ocenia warunki zgryzowe i dobiera odpowiedni rodzaj aparatu, w przypadku małych dzieci polecane są aparaty stałe metalowe.

Ortodonta Warszawa

Ortodoncja w klinice Soldent dla zdrowia i urody

 

Współczesna ortodoncja dysponuje różnorodnymi aparatami, jednak największą popularnością cieszą się takie aparaty jakt całkowicie niewidoczne aparaty WIN oraz INCOGNITO - zakładane od wewnętrznej strony zębów oraz aparat INSIGNIA, którego ogromną zaletą jest to, że umożliwia zaprojektowanie leczenia czyli tak zwaną wizualizację 3D.

 

Dlaczego warto leczyć wady zgryzu w klinice Soldent?

  • niewłaściwe ułożenie zębów przyspiesza stopniową ich utratę z kości i dziąseł;
  • zęby stłoczone, nieprawidłowo umiejscowione są narażone na ścieranie, a co za tym idzie utratę ich w późniejszym okresie;
  • nieprawidłowe stosunki przestrzenne między zębami obu łuków zębowych wpływają na zmiany patologiczne w stawie skroniowo – żuchwowym;
  • poprawia wymowę;
  • skuteczniejsze oczyszczanie zębów w warunkach domowych, a co za tym idzie mniejsza skłonność do próchnicy, odkładania się kamienia nazębnego oraz wystąpienia paradontozy;
  • poprawia wygląd i estetykę twarzy;
  • opóźnia starzenia się twarzy;

 

Utrwalenie efektów leczenia – retencja

Gdy leczenie ortdontyczne zakończyło się sukcesem, lekarz ortodonta zdejmuje aparat. Dla utrzymania wyniku leczenia stosuje się aparaty retencyjne: na dolny i górnych zębach zostają przyklejone druciki utrzymujące ich pozycję, a na zębach górnych (czasem i dolnych) należy nosić aparat zdejmowany. W zależności od rodzaju wady może być to: płytka retencyjna górna, górna i dolna, pozycjoner lub elastofinisher.

 

Zapoznaj się z naszym cennikiem

Leczenie ortodontyczne
w Soldent jest dla każdego

Korekcie wady zgryzu może się poddać każdy, bez względu na wiek. Obecnie stomatologia ma tak ogromny wachlarz różnych metod leczenia ortodontycznego. Dla tych, którzy mają najwyższe wymagania estetyczne ortodoncja proponuje niewidoczne aparaty lingwalne, gdzie zamki umieszczone są od strony językowej lub bezbarwne aparaty nakładkowe.

 

Pierwsza wizyta

Pierwsze spotkanie ma charakter informacyjny, podczas którego pacjent dowiaduje się o stanie swoich zębów oraz dziąseł. Na tym etapie lekarz ortodonta wyklucza ewentualne przeciwskazania do leczenia ortodontycznego. Przed założeniem stałego aparatu ortodontycznego zęby muszą być zdrowe i pozbawione kamienia nazębnego i osadu.

Na pierwszej wizycie zrobione zostają wyciski, z których technik wykonuje modele gipsowe szczęki i żuchwy oraz kolorowe zdjęcia zębów i twarzy. Są one potrzebne do ustalenia planu leczenia, a jednocześnie są miłą niespodzianką, kiedy przy zdjęciu aparatu ortodonta może przypomnieć pacjentowi, jak wyglądał przed leczeniem.

Przed kolejną wizytą ortodonta wnikliwie analizuje fotografie, modele i zdjęcia rentgenowskie – panoramiczne i cefalometryczne. Są one podstawą do przygotowania planu leczenia i do podjęcia decyzji o ewentualnym usunięciu zębów.

 

Druga wizyta

Na następnym spotkaniu przedstawiony zostaje plan leczenia. Gotowy plan leczenia precyzuje typ lub typy wady zgryzu, rodzaj zastosowanego aparatu ortodontycznego oraz poszczególne kroki leczenia. Jeśli pacjent go zaakceptuje, to przystępujemy do założenia aparatu – metalowego, przezroczystego lub pobrania wycisków pod aparat lingwalny. Ta wizyta trwa od 1 do 2 godz.

 

Dalsze leczenie

Kolejne wizyty następują po sobie w odstępach 4-6 tygodniowych. Wydłużanie czasu pomiędzy wizytami bez konsultacji z ortodontą prowadzącym ma wpływ na wydłużenie czasu leczenia. Czas ten zależny jest od rodzaju wady ortodontycznej i trwa średnio 1,5 roku.

Opinie klientów o klinice Soldent

Świetnie wyposażona klinika, każda wizyta u dentysty to przyjemność, lekarz zawsze chętnie mnie wysłucha i rozwieje moje obawy. Klinika dentystyczna na najwyższym poziomie.

Marta

Bardzo jestem zadowolony. Przyjechałem ze starsza osoba zrobić implanty, trochę przestraszeni. Personel uspokoił i rozwiał wszelkie obawy, a Doktor Krzysztof przeprowadził rewelacyjnie i bezboleśnie zabieg. Klinika czysta i zadbana wyposażona w nowoczesny sprzęt, w stu procentach godna polecenia. Pacjent zadowolony i bardziej przekonany do dentysty teraz z przyjemnością, zamiast obawą będziemy jechali na kolejną wizytę. Dziękuję

Kajetan

Klinika Soldent bardzo przyjemnie i sprawnie wyleczył moje zęby. Pani Ania Nowak jest najlepszą dentystką jaką poznałem. Oprócz profesjonalizmu jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Dziękuje uprzejmie całej ekipie i polecam z całego serca :)

Anna

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa