Piękny uśmiech
dziecka
to marzenie
każdego rodzica

Zgryz u dziecka kształtuje się przez wiele lat i każdy etap w jego rozwoju ma duże znaczenie.

Im wcześniej wada zostaje wykryta tym łatwiej ją zniwelować. Jest wiele konsekwencji nieleczenia wad zgryzu. Przede wszystkim poważne wady zgryzu mogą prowadzić do deformacji twarzy; ciągłe otwieranie szpary ust może przyczynić się do częstych przeziębień i chorób gardła.

Czytaj więcej...

Każdy marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Niestety każdego dnia zęby narażone są na działanie różnorodnych czynników przyczyniających się do żółknięcia szkliwa. Jednak dzięki innowacyjnym metodom wybielania można szybko i skutecznie poprawić estetykę swojego uśmiechu. Jednym z najbardziej polecanych sposobów na przywrócenie zębom białego odcienia jest skorzystanie z wybielania Prevdent!

Prevdent - wybielanie zębów w klinice dentystycznej

Zachowanie białego uśmiechu to nie lada wyzwanie. Spożywanie mocnej kawy i herbaty, palenie papierosów i picie czerwonego wina to czynniki, które sprawiają, że nasze zęby stają się zżółknięte i pokryte przebarwieniami. W efekcie stanowią one kompleks i przyczyniają się do obniżenia samooceny. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można przywrócić zębom piękny, biały kolor. Wiele osób decyduje się na wybielanie zębów w domu, co niestety często niesie za sobą negatywne skutki. Ogólnodostępne preparaty do wybielania zazwyczaj stanowią poważne zagrożenie dla szkliwa. Z tego względu najbezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z zabiegów wykonywanych przez doświadczonych dentystów. W naszej klinice przeprowadzamy wybielanie zębów Prevdent, które umożliwia poprawienie estetyki uzębienia i jednocześnie zregenerowanie oraz wzmocnienie szkliwa. Podczas wybielania Prevdent zaawansowane składniki, takie jak: nano-hydroksyapatyt, Stain Removal i nisko stężony nadtlenek wodoru. Pierwszy z nich remineralizuje szkliwo i niweluje nadwrażliwość zębów, a drugi usuwa plamy. Natomiast trzeci - 6-procentowy nadtlenek wodoru - skutecznie wybiela uzębienie.

Wybielanie Prevdent - efekty

Jedną z najskuteczniejszych metod umożliwiających poprawę koloru uzębienia jest wybielanie Prevdent. Opinie pacjentów potwierdzają, iż zabieg ten gwarantuje świetne efekty. Dzięki niemu można wybielić zęby nawet o 7-8 odcieni i jednocześnie wzmocnić szkliwo. Co ważne efekty utrzymują się przez długi czas, a dokładniej ok. 2-3 lat. Wybielanie Prevdent jest w pełni bezpieczne i cieszy się świetnymi opiniami. Spełnia ono oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Wybielanie Prevdent - cena

Nasza klinika dentystyczna oferuje pacjentom innowacyjne wybielanie zębów Prevdent. Wykonywane jest ono przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów przy pomocy zaawansowanych sprzętów i preparatów. Cena zabiegu jest w pełni adekwatna do otrzymywanych efektów. Aby poznać dokładne koszty wybielania Prevdent, zapraszamy do sprawdzenia zakładki “Cennik usług” lub kontaktu. Z przyjemnością przedstawimy szczegóły na temat tego systemu wybielającego, odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Etapy procedury wybielania Prevdent

Jak wygląda wybielanie zębów Prevdent? Na początku wykonywana jest higienizacja jamy ustnej. Następnie specjalista dokonuje oceny koloru uzębienia i przechodzi do ust, jamy ustnej i dziąseł pacjenta. W kolejnym kroku z zębów zostają zniwelowane plamy i przebarwienia przy pomocy zaawansowanego środka “Stain removal”. Następny etap polega na regeneracji szkliwa, wybielaniu i utrwalaniu efektów przy użyciu specjalnej lampy. Na końcu stosowany jest odpowiedni preparat umożliwiający mineralizację szkliwa.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Aparaty ortodontyczne dla dzieci - Warszawa

Co charakteryzuje ortodoncję dla dzieci w centrum Soldent?

 

Im wcześniej wada zostaje wykryta tym łatwiej ją zniwelować. Jest wiele konsekwencji nieleczenia wad zgryzu. Przede wszystkim poważne wady zgryzu mogą prowadzić do deformacji twarzy; ciągłe otwieranie szpary ust może przyczynić się do częstych przeziębień i chorób gardła.

Wady zgryzu mogą być przyczyną nieprawidłowego żucia, oddychania oraz mogą być współzależne z występowaniem wad wymowy. Dzieci ze stłoczonymi zębami są narażone na częste występowanie próchnicy, choroby przyzębia, wysuwanie zębów i ich rozchwiania. W późniejszym okresie dzieci mogą być narażone na zaburzenia osobowości spowodowane nieatrakcyjnym wyglądem.

 

Leczenie wad zgryzu u dzieci

 

Są różne metody leczenia wad zgryzu, dobiera się je w zależności od wieku pacjenta oraz wady zgryzu. Nasza klinka może zaproponować wyjmowane aparaty ortodontyczne – płytki Schwartza i aparaty blokowe oraz nowoczesne aparaty czynnościowe: smoczki STOPPI, płytki przedsionkowe, aparat Multi T, aparat Multi P.

Wstępny etap w leczeniu ortodontycznym dzieci to reedukacja, polega na uświadomieniu pacjentowi nieprawidłowych odruchów i nawyków oraz wprowadzeniu nowych, prawidłowych za pomocą systematycznych ćwiczeń. Dotyczy to dysfunkcji oddychania, połykania, żucia i mowy.

Kiedy rodzic powinien się zgłosić
z dzieckiem do ortodonty?

 

 • dziecko ma otwartą szparę ust z wystającymi, nieustannie widocznymi siekaczami; otwarte lub niedomknięte usta z wysuniętą do przodu brodą i widocznym językiem leżącym za dolnymi zębami lub trzymanymi między zębami;
 • język wpycha się między zęby podczas przełykania śliny;
 • występują duże szpary między zębami;
 • widoczne stłoczenia zębów;
 • brak kontaktu między zębami szczeki i żuchwy;
 • nadmierne zachodzenie górnego łuku na łuk dolny;
 • tzw. odwrotny zgryz, czyli zęby dolne zakrywają zęby górne;
 • asymetrię w rysach twarzy dziecka;
 • przedwczesne wypadanie zębów mlecznych;
 • nadmierne wysuwanie lub cofanie zębów;
 • skłonność do szkodliwych nawyków (np. nagryzania na różne przedmioty, obgryzania paznokci, zgrzytania zębami, ssania palca);

Smoczek STOPPI

Przeznaczony jest dla dzieci od 2 lat. Ma na celu odzwyczajenie dziecka od ssania tradycyjnego smoczka, kciuka lub butelki ze smoczkiem. Odpowiednio wczesne odzwyczajanie zapobiega powstaniu niekorzystnych skutków, jednocześnie oszczędza to dziecku skomplikowanego leczenia w przyszłości.

Płytka przedsionkowa

Stosowana jest u dzieci od 2 r.ż. zapewnia warunki prawidłowego rozwoju zgryzu, służy do odzwyczajenia dziecka od nawyku ssania: smoczka, palca, warg; pomaga usunąć wady wymowy, likwiduje nieprawidłowy nawyk oddychania przez usta, służy jako przyrząd do ćwiczeń przy hipotonii mięsni okrężnych ust.

Aparat Multi T

Aparat przeznaczony dla dzieci w wieku od 9 do 11 r.ż. Jego celem jest polepszenie rozwoju twarzy i zgryzu u dzieci z uzębieniem mieszanym. Zwalcza szkodliwe nawyki połykania, ssania palca, wypychania języka oraz oddychania. Systematyczność pozwala na osiągnięcie dobrych wyników leczenia.

Aparat Multi P

Aparat stosowany u dzieci od 11 do 15 r.ż. Idealna i skuteczna metoda do wczesnego leczenia ortodontycznego. Ustawia on wyrzynające się zęby w łuku zębowym w idealnej pozycji, wykorzystując pracę mięśni pacjenta.

Płytka Schwartza

Ruchomy aparat ortodontyczny stosowany jest u dzieci w wieku od 7 do 13 r. ż., a jego głównym zadaniem jest wpływ na rozwój kości szczęk. Aparat ruchomy nosi się w nocy i przez kilka godzin w ciągu dnia. Im dłużej się go nosi tym szybsze są efekty. Leczenie tą metodą trwa około 3-4 lata, a kontrole u ortodonty odbywają się, co ok. 3 miesiące.

Aparaty stałe dla dzieci

Czasem zdarza się, że istnieje konieczność zastosowania aparatu stałego u dzieci. Ortodonta na wizycie konsultacyjnej ocenia warunki zgryzowe i dobiera odpowiedni rodzaj aparatu.

Opinie klientów o klinice Soldent

Z ręką na sercu polecam, zabiegi solidne, miła atmosfera, klinika warta swojej ceny. Lekarze z wyczuciem i poczuciem humoru podchodzą do pacjenta, najbardziej polecam dr Katarzynę.

Piotr

Do dr Marty Mazurek chodzę już od kilku lat i szczerze polecam. To bardzo ciepła, pomocna osoba, a swoją pracę wykonuje profesjonalnie i ..szybko. Dla mnie to bardzo ważne, bo nie lubię leżeć na fotelu godzinami. Dla mnie najlepsza dentystka na świecie :) Panie na recepcji i asystentki też zawsze miłe i pomocne, polecam i pozdrawiam

Anna

Klinika Soldent bardzo przyjemnie i sprawnie wyleczył moje zęby. Pani Ania Nowak jest najlepszą dentystką jaką poznałem. Oprócz profesjonalizmu jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Dziękuje uprzejmie całej ekipie i polecam z całego serca :)

Piotr

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa