Aparat incognito
czyli pokaż swój
uśmiech a nie aparat!

Aparat lingwalny Incognito to prawdziwie niewidoczny sposób leczenia wad zgryzu, dla najbardziej wymagających estetów.

Przeznaczony jest do leczenia nawet skomplikowanych wad zgryzu i może być stosowany w każdej grupie wiekowej.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Aparat lingwalny Incognito

Kiedy stosować aparat lingwalny Incognito w leczeniu ortodontycznym?

 

Aparat Incognito to alternatywny, prawdziwie niewidoczny sposób leczenia wad zgryzu. Umiejscowiony jest po wewnętrznej stronie uzębienia. Pozwala to pacjentowi na zachowanie dotychczasowej estetyki uśmiechu, niezakłóconego widocznymi elementami konstrukcyjnymi klasycznego aparatu. Stąd też wywodzi się nazwa urządzenia – Incognito.

Aparat Incognito przeznaczony jest do leczenia nawet skomplikowanych wad zgryzu, może być stosowany w każdej grupie wiekowej, począwszy od dzieci (w przypadku dzieci warunkiem jest posiadanie wszystkich zębów stałych), młodzież po osoby dorosłe.

Zalety aparatu lingwalnego Incognito:

 

  • Estetyczny, całkowicie niewidoczny z zewnątrz;

  • Wyleczy każdą wadę zgryzu;

  • Bez ryzyka odwapnień na przednich powierzchniach zębów;

  • Mniejsze ryzyko pojawienia się próchnicy – wewnętrzne powierzchnie zębów są bardziej odporne na odwapnienie i próchnicę w porównaniu z powierzchniami wargowymi;

  • Większa wygoda użytkowania ze względu na niski i płaski profil zamków;

  • Zaprojektowany i wyprodukowany indywidualnie dla każdego pacjenta;

  • Możliwość zobaczenia na modelu efektu końcowego jeszcze przed założeniem aparatu;

  • Możliwość skrócenia czasu leczenia w niektórych przypadkach – siła przyłożona do zęba znajduje się blisko centrum oporu, co powoduje, że zęby szybciej się przemieszczają;

  • Mniejszy ból podczas leczenia – cienkie łuki stosowane w połączeniu z zamkami lingwalnymi, działają słabymi siłami biologicznymi, nie przeciążającymi systemu nerwowo-więzadłowego;

  • Dużo precyzyjniejszy niż tradycyjny z uwagi na indywidualne projektowanie;

Cechy aparatu lingwalnego Incognito i Incognito LITE

 

Estetyka aparatu Incognito

Aparat Incognito jest aparatem ekskluzywnym z uwagi na użyte do jego stworzenia materiały. Na ten rodzaj aparatu zazwyczaj decydują się osoby o najwyższych wymaganiach estetycznych.

 

Indywidualizacja aparatu Incognito

Leczenie aparatem INCOGNITO opiera się na indywidualnie wykonanych zamkach i łukach, które powstają komputerowo na podstawie set-up czyli prognozy wyniku leczenia.

 

Materiał aparatu Incognito

Aparat wykonany jest ze złota (z niewielkimi dodatkami innych pierwiastków). Grubość przylegającej do zęba „łatki” to 0,1 – 0,4 mm – stąd konieczność wzięcia bardzo dokładnych wycisków silikonowych.

 

Komputerowa technika leczenia

Kolejne łuki zaprojektowane indywidualnie dla pacjenta dają lekarzowi komfort harmonijnego leczenia. Myli się bardzo ten, kto myśli, że komputer myśli tu za lekarza, czy że całe leczenie jest proste: polega tylko na umieszczaniu kolejnych łuków. Nic bardziej błędnego! W przypadku prostych nieprawidłowości zębowych zmienia się głównie łuki, ale np. w przypadku zamykania łuku po usuniętych zębach, należy robić to umiejętnie, w określonej kolejności używając dodatkowo łańcuszków, sprężynek, „guziczków”, czy w niektórych przypadkach nawet micro-implantów. Leczenie aparatem językowym wymaga od lekarza dużo wiedzy i dużo umiejętności manualnych.

 

Aparat lingwalny Incognito a alergia

Aparat INCOGNITO jest świetny również dla alergików. Zawiera głównie złoto i w ogóle nie zawiera niklu, głównie odpowiedzialnego za alergie w przypadku metali. Jednakże przed założeniem aparatu należy poinformować swojego lekarza o ewentualnych alergiach.

 

Język, kłopoty z wymową i higiena

Najczęściej nurtującym pacjentów problemem jest kwestia przyzwyczajania się do aparatu. Zamki lingwalne są znacznie zredukowane w wymiarze więc są bardzo mało wyczuwalne. Leczeniu może towarzyszyć dyskomfort, ale jest on spowodowany samym faktem przesuwania zębów, które występuje również w leczeniu tradycyjnym.

Utrudnienia w mowie pomaga pacjentom pokonywać współpracujący z nami logopeda. Większość naszych pacjentów po kilku dniach mówi bez kłopotu, a tylko nieliczni potrzebują na to więcej czasu – około 2-3 tygodni. Ranienie czy uszkadzanie języka w przypadku aparatu INCOGNITO jest znikome. W przypadku innych aparatów występuje w niewielkim stopniu.

Wizyty kontrolne odbywają się w odstępach około 6-tygodni. Wówczas aktywuje się aparat, czy to przez dołożenie dodatkowych elementów czy przez zmianą łuku. Na każdej wizycie czyszczone są elementy aparatu profesjonalną piaskarką w celu ułatwienia pacjentowi idealnej higieny.

 

Zapoznaj się z naszym cennikiem →

Aparatem lingwalnym można wyleczyć
obecnie każdą wadę zgryzu. Jedynym
warunkiem jest brak aktywnej choroby
przyzębia, obecność zębów stałych oraz
dostateczna ilość części koronowej zęba
do przyklejenia zamka.

Opinie klientów o klinice Soldent

Pełen profesjonalizm. Chodzę od 3 lat i będę dalej przychodzić. Bardzo przyjazny personel, leczenie ekspresowe i nie za miliony monet. Polecam wszystkim znajomym i rodzinie.

Aleksandra

Świetnie wyposażona klinika, każda wizyta u dentysty to przyjemność, lekarz zawsze chętnie mnie wysłucha i rozwieje moje obawy. Klinika dentystyczna na najwyższym poziomie.

Marta

Do dr Marty Mazurek chodzę już od kilku lat i szczerze polecam. To bardzo ciepła, pomocna osoba, a swoją pracę wykonuje profesjonalnie i ..szybko. Dla mnie to bardzo ważne, bo nie lubię leżeć na fotelu godzinami. Dla mnie najlepsza dentystka na świecie :) Panie na recepcji i asystentki też zawsze miłe i pomocne, polecam i pozdrawiam

Anna

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa