Aparat samoligaturujący
to nowoczesny
rodzaj aparatu stałego

Dzięki unikalnej budowie zamków czas leczenia jest krótszy, a wizyty kontrolne mogą być rzadsze.

To, co odróżnia aparaty samoligaturujące od pozostałych stałych aparatów ortodontycznych to brak konieczności zakładania ligatur, czyli bezbarwnych lub kolorowych gumeczek, które odpowiadają za utrzymanie łuku aparatu w zamkach.

Czytaj więcej...

Aparaty samoligaturujące

Branża stomatologiczna i ortodontyczna rozwijają się w dynamicznym tempie, co wiąże się z powstawaniem nowych technik i metod leczenia chorób zębów czy wad zgryzu. Jedną z wielu skutecznych praktyk w dziedzinie ortodoncji jest stosowanie aparatów samoligaturujących. Wykorzystywanie specjalnych klapek wbudowanych w zamki, zamiast tradycyjnych ligatur, to duże udogodnienie – zarówno ze względu na komfort noszenia, czas leczenia, jak i względy estetyczne. Coraz więcej pacjentów decyduje się na to rozwiązanie. Aparaty samoligaturujące to rodzaj aparatu stałego, który stosowany jest także w naszym Centrum Estetycznej Ortodoncji i Implantologii SOLDENT.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Aparat samoligaturujący Warszawa

 

Czym charakteryzuje się aparat samoligaturujący w leczeniu ortodontycznym?

W przypadku zastosowania tej techniki można liczyć na zoptymalizowany proces leczenia, a także mniejszy ból w trakcie kuracji ortodontycznej. Pacjenci posiadający aparat samoligaturujący zwykle rzadziej odwiedzają centra i gabinety ortodontyczne. Wizyty kontrolne nie odbywają się tak często, jak w przypadku tradycyjnych aparatów z zastosowaniem ligatur. Ten aspekt jest też oczywiście kwestią indywidualną i zależną od stopnia wady zgryzu. Nasi specjaliści w Centrum Estetycznej Ortodoncji i Implantologii SOLDENT zawsze stawiają na indywidualne podejście do pacjenta i dobór odpowiedniej metodyki leczenia.

W przypadku aparatów samoligaturujących, łuk aparatu trzyma się na zębach dzięki wbudowanemu systemowi, który przesuwając się zamyka drut w elemencie aparatu.

Zamki samoligaturujące są zaokrąglone na końcach oraz są niedużych rozmiarów, dzięki czemu są bardziej komfortowe dla pacjenta. W przypadku aparatów samoligaturujących dyskomfort się nie pojawia. W dodatku brak konieczności wymiany ligatur sprawia, że wizyty kontrolne u ortodonty są dużo rzadsze.

Aparat samoligaturujący – cena i opinie pacjentów

W przypadku chęci rozpoczęcia leczenia wady zgryzu z zastosowaniem aparatu samoligaturującego cena ustalana jest z pacjentem indywidualnie. Po przeprowadzeniu profesjonalnej konsultacji nasi specjaliści przedstawiają szczegółową diagnozę. Na tej podstawie dobierana jest także najskuteczniejsza metodyka. Wysoką jakość naszych działań potwierdzają setki pacjentów. Stawiamy na pełnię profesjonalizmu, ale jednocześnie miłą atmosferę. Istnieje wiele aspektów, ze względu na które warto rozważyć aparat samoligaturujący. Opinie na temat tej techniki są pozytywne.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYM CENNIKIEM →

Zalety aparatów samoligaturujących:

 

  • Nadzwyczajne rezultaty dla uśmiechu i twarzy;
  • Krótszy czas leczenia i mniej wizyt kontrolnych;
  • Większy komfort bez użycia ligatur;
  • Łatwe utrzymanie czystości aparatu;

Dostępne w klinice Soldent modele i konfiguracje

Samoligaturujące aparaty estetyczne

Najlepsze rozwiązanie, gdy względy estetyczne są najważniejsze. Stosuje się wtedy zamki ceramiczne bądź kryształowe, które są niemal niewidoczne.

Samoligaturujące aparaty metalowe

Klasyczne, metalowe zamki to najlepszy wybór dla osób, które mają ograniczony budżet, a walory estetyczne nie są najwyższym priorytetem.

Opinie klientów o klinice Soldent

Pełen profesjonalizm. Chodzę od 3 lat i będę dalej przychodzić. Bardzo przyjazny personel, leczenie ekspresowe i nie za miliony monet. Polecam wszystkim znajomym i rodzinie.

Aleksandra

Powiem tak... bylem w wielu gabinetach stomatologicznych... i juz nie szukam bo zostaje TU! Soldent mega profesjonalny, szybko, konkretnie, fachowo, sympatycznie i wszystko w jednym miejscu bez umawiania sie wielokrotnie w tej samej sprawie bo sprawę załatwiają podczas jednej wizyty!:) Bardzo polecam i pozdrawiam wszystkich lekarzy i asystentów SOLDENT. Bardzo dziękuje za opiekę i dbanie o mój uśmiech:)

Baybus

Polecam tę klinikę, profesjonalna obsługa, przemili lekarze. bonding zrobiony na najwyższym poziomie! uśmiech wygląda perfekcyjnie :)

Anna

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa