Aparaty tradycyjne
to klasyczne rozwiązanie
i sprawdzony efekt

Jest to standardowa wersja stałego aparatu ortodontycznego, w wersji metalowej lub estetycznej

Składa się z metalowych tub, czyli specjalnych elemntów zakładanych na zęby trzonowe i zamków – małych metalowych kosteczek przyklejanych do wszystkich zębów. Obecność wszystkich tych części jest konieczna, aby tradycyjny aparat ortodontyczny zadziałał jak należy.

W SOLDENT Centrum Estetycznej Ortodoncji i Implantologii oprócz nowoczesnych sposobów leczenia wad zgryzu stosujemy również dobrze znane rozwiązania, które prezentują wysoką skuteczność. W wielu przypadkach wybór aparatu tradycyjnego okazuje się najlepszym sposobem działania w stronę pięknego uśmiechu.

Czytaj więcej...

Kwalifikacja do założenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego

Istnieje wiele wskazań medycznych do założenia aparatu ortodontycznego. Tradycyjny model wciąż jest wykorzystywany w profesjonalnej ortodoncji mimo spopularyzowania nakładek czy niewidocznych opcji.

Warto jednocześnie pamiętać, że ostateczną decyzję dotyczącą możliwości stosowania tradycyjnego aparatu ortodontycznego podejmuje ortodonta na podstawie indywidualnych potrzeb oraz sytuacji zdrowotnej pacjenta. Nasi specjaliści do każdego przypadku podchodzą z pełnym zaangażowaniem, jako że tylko profesjonalna opieka jest w stanie doprowadzić do uzyskania odpowiedniego efektu.

Jak działa aparat ortodontyczny tradycyjny?

Aparaty tradycyjne nie mogłyby spełniać swojej funkcji w należyty sposób, gdyby nie obecność poszczególnych elementów całej konstrukcji. W zamkach zrobione są specjalne szczeliny, w których lekarz umieszcza metalowe łuki, po których będą przesuwane zęby.

Samo założenie tradycyjnego aparatu ortodontycznego nie jest jednak końcem leczenia. Stała kontrola prowadzona przez specjalistów z SOLDENT to podstawa efektywnej opieki nad pacjentem. Na wizytach kontrolnych lekarz sprawdza postęp leczenia i zmienia łuki, które przywiązywane są do zamków ligaturami elastycznymi (kolorowymi) lub metalowymi.

Zachęcamy do umówienia się na wizytę, w trakcie której zostaną omówione możliwości z zakresie wykorzystania tradycyjnego aparatu ortodontycznego w procesie leczenia.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Aparaty ortodontyczne tradycyjne

Kiedy stosować aparat tradycyjny w leczeniu ortodontycznym?

 

Aparat tradycyjny jest standardową wersją stałego aparatu ortodontycznego. Składa się z metalowych tub, czyli specjalnych elementów zakładanych na zęby trzonowe i zamków – małych metalowych kosteczek przyklejanych do wszystkich zębów.

Wszystkie te elementy przyklejane są na stałe, czyli na cały okres leczenia ortodontycznego.

Aparat ortodontyczny tradycyjny przez cały czas pozostaje na swoim miejscu - nie występują przerwy w jego noszeniu.

Tradycyjny aparat ortodontyczny jest zwykle zalecany w przypadku pewnych problemów natury ortodontycznej. Wśród nich wymienia się duże przesunięcia zębów, poważne problemy ze zgryzem lub występowanie specyficznego nachylenia uzębienia. Aparat tradycyjny stosowany jest również w przypadku tych pacjentów, którzy wymagają korekcji położenia większej liczby zębów.

Dostępne w klinice Soldent modele i konfiguracje

Aparaty tradycyjne estetyczne

Zamki wykonane są z różnych materiałów mniej lub bardziej przeziernych, co daje efekt zmniejszenia widoczności.

Aparaty tradycyjne metalowe

Jest standardową wersją stałego aparatu ortodontycznego. To najbardziej budżetowa wersja leczenia.

Opinie klientów o klinice Soldent

Klinika Soldent bardzo przyjemnie i sprawnie wyleczył moje zęby. Pani Ania Nowak jest najlepszą dentystką jaką poznałem. Oprócz profesjonalizmu jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Dziękuje uprzejmie całej ekipie i polecam z całego serca :)

Piotr

Świetnie wyposażona klinika, każda wizyta u dentysty to przyjemność, lekarz zawsze chętnie mnie wysłucha i rozwieje moje obawy. Klinika dentystyczna na najwyższym poziomie.

Marta

Klinika jedna z najlepszych w Polsce. Bardzo profesjonalny personel, usługi na najwyższym poziomie. Standard bardzo wysoki. Dzięki dr Katarzynie S. ciesze się już od 5 lat pięknym uśmiechem. W każdej chwili można przyjść i liczyć na fachową pomoc w każdej stomatologicznej sprawie.

Beata

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa