Periodontologia
zajmuje się chorobami
tkanek przyzębia

Przyzębie to tkanki otaczające ząb i utrzymujące go w kości. W ich skład wchodzą: dziąsła, kość wyrostka zębodołowego szczęki i żuchwy, cement korzeniowy oraz więzadła mocujące ząb w zębodole.

W naszej klinice kładziemy bardzo duży nacisk na prawidłowy stan przyzębia wszystkich naszych pacjentów. Dzisiejsza medycyna zna już możliwości uporania się z tym problemem.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Periodontologia Warszawa

Periodontologia
w klinice Soldent

 

Przyzębie to tkanki otaczające ząb i utrzymujące go w kości. W ich skład wchodzą: dziąsła, kość wyrostka zębodołowego szczęki i żuchwy, cement korzeniowy oraz więzadła mocujące ząb w zębodole. Przez niszczenie przez postępującą chorobę tego skomplikowanego oraz precyzyjnie działającego aparatu mocującego ząb dochodzi do jego rozchwiania a potem nawet do jego wypadnięcia.

W naszych gabinetach kładziemy bardzo duży nacisk na prawidłowy stan przyzębia wszystkich naszych pacjentów – także tych, którzy trafiają do nas z innej przyczyny. Zabieg czyszczenia z osadu i kamienia jest u nas wykonywany przez specjalnie wyszkolone higienistki, za pomocą ultradźwiękowych urządzeń, które gwarantują bezbolesność tej procedury.

U wszystkich pacjentów bez problemów z przyzębiem czyszczenie powinno być wykonywane raz na pół roku, a u osób z chorobą przyzębia nawet raz na 3 miesiące. Taka profilaktyka w krajach wysoko rozwiniętych spowodowała zmniejszenie występowania tej groźnej dla zębów choroby o ponad 40%.

 

Leczenie periodontologiczne

 

Jeśli stan choroby jest tak dalece zaawansowany, wykonujemy dalsze czynności w celu ustabilizowania zębów za pomocą specjalnych szyn, lub koron lub mostów tymczasowych. Jednak bardzo często, w przypadkach zaawansowanych sama kuracja farmakologiczna i wzmocnienie zębów szyną czy koronami są niewystarczające. Wtedy wykonujemy zabiegi z zakresu Sterowanej Regeneracji Tkanek. Są to wysokospecjalistyczne zabiegi chirurgiczne z użyciem materiałów pobudzających zanikłe tkanki przyzębia do regeneracji.

W ten sposób możemy w znacznym stopniu przywrócić funkcję i estetykę dziąseł i zniszczonych zębów. Żeby odnieść sukces potrzebna jest jednak bardzo dobra współpraca pomiędzy pacjentem i lekarzem. Regularne wizyty kontrolne, bardzo dokładne zabiegi higieniczne oraz odpowiedni tryb życia pomogą w osiągnięciu sukcesu. Dzisiejsza medycyna zna już możliwości uporania się z tym problemem.

 

Zapoznaj się z naszym cennikiem →

 

Przykładowe zabiegi periodontologiczne:

Terapia kolagenowa

Atelokolagen to kolagenowy biostymulator tkanek, którego celem jest uzupełnienie niedoboru kolagenu i stymulacja do silnej regeneracji.

Plastyka dziąseł

To specjalistyczne działanie chirurgiczne wykonywane w stomatologii na dziąsłach o nieodpowiednim i niesymetrycznym kształcie.

Przeszczepy dziąseł

Wzrastające wymagania estetyczne zmotywowały nas do wprowadzenia nowych metod leczenia recesji dziąsłowych.

Czyszczenie kieszonek vektor

Czyszczenie kieszonek Vektor to innowacyjne urządzenie do leczenia jak i profilaktyki paradontozy.

Podcięcie lub plastyka wędzidęłka

Plastyka wędzidełka to zabieg chirurgiczny na wędzidełku. Wykonuje się go ze znieczuleniem miejscowym.

Opinie klientów o klinice Soldent

Klinika jedna z najlepszych w Polsce. Bardzo profesjonalny personel, usługi na najwyższym poziomie. Standard bardzo wysoki. Dzięki dr Katarzynie S. ciesze się już od 5 lat pięknym uśmiechem. W każdej chwili można przyjść i liczyć na fachową pomoc w każdej stomatologicznej sprawie.

Beata

Bardzo jestem zadowolony. Przyjechałem ze starsza osoba zrobić implanty, trochę przestraszeni. Personel uspokoił i rozwiał wszelkie obawy, a Doktor Krzysztof przeprowadził rewelacyjnie i bezboleśnie zabieg. Klinika czysta i zadbana wyposażona w nowoczesny sprzęt, w stu procentach godna polecenia. Pacjent zadowolony i bardziej przekonany do dentysty teraz z przyjemnością, zamiast obawą będziemy jechali na kolejną wizytę. Dziękuję

Kajetan

Do dr Marty Mazurek chodzę już od kilku lat i szczerze polecam. To bardzo ciepła, pomocna osoba, a swoją pracę wykonuje profesjonalnie i ..szybko. Dla mnie to bardzo ważne, bo nie lubię leżeć na fotelu godzinami. Dla mnie najlepsza dentystka na świecie :) Panie na recepcji i asystentki też zawsze miłe i pomocne, polecam i pozdrawiam

Anna

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa