Protetyka 3D należy do największych osiągnięć współczesnej stomatologii.

Protetyka w klinice Soldent to dział, którego zadaniem jest odtworzenie tkanek zęba po ich masywnym uszkodzeniu bądź całkowitej ich utracie.

W leczeniu protetycznym stosuje się implanty zębowe. Protetyka to skuteczne rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów, a także w przypadku utraty całego uzębienia.

 

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Protetyka w klinice Soldent to dział, którego zadaniem jest odtworzenie tkanek zęba po ich masywnym uszkodzeniu bądź całkowitej ich utracie
Klinika Soldent wyposażona jest w najnowszy system CEREC: Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics

 

W naszej klinice dzięki ścisłej współpracy z własnym laboratorium i wykorzystywanej technologii m. in. komputerowego projektowania i wykonania prac systemem Cerec, oferujemy naszym pacjentom szeroki wachlarz rozwiązań protetycznych.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Nasza oferta uzupełnień protetycznych:

Korony i mosty na implantach

Są to odbudowy odzwierciedlające naturalne zęby i uzupełniające ich braki. Stanowią strukturę zastępującą utracone zęby.

Inlay, onlay, overlay

Są to odbudowy stosowane w zębach przedtrzonowych i trzonowych, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych wypełnień

Licówki

Licówki to rodzaj nakładek na zęby, które pomagają rozwiązać ewentualne problemy związane z niedoskonałościami zębów.

Wkłady koronowo – korzeniowe

To rodzaj konstrukcji protetycznej, wkład wprowadzany jest w korzeń zęba, w celu wzmocnienia całej struktury.

Protezy akrylowe

Są ruchomym uzupełnieniem protetycznym, którego zadaniem jest uzupełnienie u pacjenta brakującej tkanki jamy ustnej. Proteza akrylowa może zastąpić jednego zęba, ale również całe uzębienie.

Protezy szkieletowe

Są alternatywą dla tradycyjnych protez akrylowych. Stosuje się je w przypadku, gdy pacjent zachował część własnego uzębienia.

Protetyka stomatologiczna Warszawa

Korona na jednej wizycie - profesjonalna protetyka 3D

 

Protetyka 3D w Warszawie to prawdziwy symbol postępu, jaki dokonał się w profesjonalnej stomatologii. Technologia o której jeszcze kilka lat temu mogło marzyć wielu dentystów, dzisiaj pomaga nam w codziennej pracy z pacjentem. Wszystko zaczyna się z chęci udoskonalenia znanych i uznanych procedur medycznych. Tradycyjna metoda odbudowy zebów jest znana wiekszości, jak nie wszystkim dentystom w Polsce i na świecie.

Jednak z marzeń o mocnych i pięknych wypełnieniach powstał system komputerowych odbudów. Tak jak w metodzie tradycyjnej, tak i tutaj najpierw trzeba opracować, czyli oczyścić ząb z próchnicy i starych wypełnień. Następnie zapada decyzja, podejmowana podczas rozmowy z pacjentem, który wariant wypełnienia wybierzemy, czy tradycyjny, który jest wystarczający do małych ubytków, czy komputerowe, czyli zalecane przy średnich i dużych ubytkach.

 

Wirtualny model i zaprojektowane korony - protetyka 3D, Warszawa

Ubytki, które swoim zasięgiem obejmują powierzchnie styczne zęba lub/i sięgają poniżej poziomu dziąsła lub/i są rozległe, mogą być zaopatrywane za pomocą inlaya/onlaya/overlaya.

My najczęściej proponujemy system wypełnień ceramicznych.
Po opracowaniu zęba, ubytek oraz powierzchnia zęba przeciwstawnego są skanowane za pomocą skanera wewnątrzustnego przypominającego duży długopis.

Cała reszta odbywa sie w komputerze. Wirtualny ząb pod dużym powiększeniem jest oglądany i wykorzystany do zaprojektowania odbudowy. Po zaakceptowaniu przez lekarza wszystkich parametrów, frezarka w przeciągu 10-15 minut wycina w bloczku ceramicznym uzupełnienie, które następnie jest dostosowywane do zgryzu pacjenta i nadawana jest mu zewnętrzna błyszcząca warstwa.

Cały proces związany z protetyką 3D można więc podzielić na kilka etapów, jednak co szczególnie ważne - każdy z nich jest przeprowadzany ze szczególną precyzją i wyjątkową dbałością o każdy szczegół.

Protetyka 3D, Warszawa - stomatologiczne rozwiązanie przyszłości

Całość prac trwa 1-2 godziny. Postęp w wykonywaniu tego typu prac jest ogromny, metoda tradycyjna zajęłaby 3-5 dni. Pod względem czasowym protetyka 3D w Warszawie stanowi zatem doskonałe rozwiązanie z perspektywy pacjenta. Cały proces związany z przygotowaniem wypełnień może być dla leczonej osoby nowością. Dlatego szczególnie zależy nam na tym, aby móc dynamicznie przechodzić do kolejnych etapów w ramach protetyki 3D. Warszawa jest miastem, w którym taką metodę poznało już wiele osób zainteresowanych wypełnieniem ubytków w uzębieniu. Ta nowość w świecie stomatologii staje się coraz bardziej powszechną praktyką, przynoszącą świetne efekty. 

 

Zalety korony wykonywanej metodą komputerową

  • skrócenie czasu leczenia do jednej wizyty;

  • brak tymczasowych koron lub mostów;

  • brak nieprzyjemnych wycisków;

  • dużo większa dokładność pracy;

  • wysoka estetyka;

  • możliwość wizualizacji wykonywanych koron i mostów;

  • brak nieestetycznego metalu;
contact icon
Skontaktuj się z nami!

Korzyści płynące
z uzupełnienia CEREC

 

Brak nieprzyjemnych wycisków

Do tej pory lekarz w celu wykonania pracy protetycznej po przygotowaniu zęba zmuszony był pobrać często nieprzyjemne dla pacjenta wyciski. Trzymanie łyżki wyciskowej w ustach pacjenta wypełnionej po brzegi masą o nieprzyjemnym smaku przez około 6 minut okazywało się dużym problemem, a w szczególności dla pacjentów z nasilonym odruchem wymiotnym.

 

Protetyka 3D, cena i czas - Skrócenie leczenia do jednej wizyty

Lekarz po zeskanowaniu pacjenta nie opuszczając swojego gabinetu na monitorze komputera projektuje uzupełnienie. Średni czas wykonania pojedynczego punktu zajmuje mu zwykle około 10 minut. Gdy projekt zostaje zaakceptowany trafia do frezarki numerycznej gdzie z ceramicznego bloczka zostaje wycięty. Wyfrezowanie korony trwa około 12-15 minut. Postawienie znaku równa się pomiędzy metodą tradycyjną a systemem CAD/CAM patrząc z perspektywy czasu jaki musimy wyznaczyć na wykonanie prac jest niemożliwe. To TY decydujesz w jakim czasie będziesz cieszyć się swoim nowym, promiennym uśmiechem.

 

Przewidywalność wykonywanych uzupełnień protetycznych - protetyka 3D, Warszawa

W protetyce konwencjonalnej pacjent nie miał wpływu na ukształtowanie wykonywanych zębów. Był całkowicie zależny od technika dentystycznego wykonywującego jego pracę. Dalsze wykonywanie korekt i poprawek znacznie wydłużało całość leczenia oraz wpływało negatywnie na wytrzymałość samej pracy.

W systemie Cerec3D pacjent może czynnie brać udział w projektowaniu kształtu swoich zębów, a całość jest widoczna na monitorze komputera. Zaprojektowane uzupełnienie wygląda w rzeczywistości w ustach pacjenta tak, jak na ekranie monitora, dzięki temu ryzyko niezadowolenia z efektów leczenia ograniczamy do minimum.

 

Wysoka wytrzymałość i precyzja uzupełnień

W protetyce komputerowej wszystkie prace protetyczne wykonywane są z fabrycznie przygotowanych bloczków ceramicznych mających wytrzymałość 3-4 krotnie większą niż tradycyjne korony i mosty.

Precyzja wykonania i wytworzenia uzupełnień jest dużo wyższa ponieważ jest to materiał jednolity a projekt wykonywany jest w 28- krotnym powiększeniu. Rezygnując z utartych schematów i decydując się na wycięcie uzupełnienia frezarką numeryczną decydujemy się na pracę wykonaną z dokładnością 25 mikronów (grubość włosa ludzkiego to 70-120 mikronów).

 

Pełnoceramiczne materiały - opinie specjalistów

Wykonanie w sposób tradycyjny przez technika prac protetycznych nie zawierających metalu było znacznie trudniejsze technologicznie. Osiągnięcie tym samym wysokiej estetyki i biokompatybilności uzupełnienia było drogim rozwiązaniem dla pacjenta.

W technologii komputerowej wszystkie wykonywane uzupełnienia są pełnoceramiczne, bezmetalowe a co za tym idzie dają najwyższą estetykę i najlepszą biozgodność z naturalnymi tkankami.

Protetyka 3D - cena za piękny uśmiech

Zastosowanie protetyki 3D w praktyce pozwala na zachowanie bardzo wysokiego poziomu precyzji. Dopasowanie wypełnienia do jamy ustnej pacjenta jeszcze nigdy nie było możliwe w takim stopniu. Dla nas jako specjalistów jest to doskonały sposób na świadczenie pomocy nawet w trudnych przypadkach, w których wymaga się zastosowania niestandardowych rozwiązań.

Korzystając z nowoczesnej technologii protetyki 3D w Warszawie, możemy również oszczędzać czas potrzebny na stworzenie protezy. To z kolei wpływa nie tylko na sprawne działanie naszych gabinetów, ale przede wszystkim na komfort pacjentów. Co istotne, mimo skróconego czasu realizacji protezy prezentują się bardzo estetycznie.

 

Przy wykorzystaniu nowoczesnej metody można dopasować nie tylko kształt, ale również kolor protezy, co daje bardzo naturalny wygląd. Zastosowanie technologii 3D umożliwia bowiem precyzyjne odwzorowanie detali, w tym faktury czy przejścia między zębami a dziąsłami.

 

Opinie klientów o klinice Soldent

Świetnie wyposażona klinika, każda wizyta u dentysty to przyjemność, lekarz zawsze chętnie mnie wysłucha i rozwieje moje obawy. Klinika dentystyczna na najwyższym poziomie.

Marta

Bardzo jestem zadowolony. Przyjechałem ze starsza osoba zrobić implanty, trochę przestraszeni. Personel uspokoił i rozwiał wszelkie obawy, a Doktor Krzysztof przeprowadził rewelacyjnie i bezboleśnie zabieg. Klinika czysta i zadbana wyposażona w nowoczesny sprzęt, w stu procentach godna polecenia. Pacjent zadowolony i bardziej przekonany do dentysty teraz z przyjemnością, zamiast obawą będziemy jechali na kolejną wizytę. Dziękuję

Kajetan

Do dr Marty Mazurek chodzę już od kilku lat i szczerze polecam. To bardzo ciepła, pomocna osoba, a swoją pracę wykonuje profesjonalnie i ..szybko. Dla mnie to bardzo ważne, bo nie lubię leżeć na fotelu godzinami. Dla mnie najlepsza dentystka na świecie :) Panie na recepcji i asystentki też zawsze miłe i pomocne, polecam i pozdrawiam

Anna

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa