Stomatologia dziecięca
to opieka nad uśmiechem
najmłodszych

Dzięki regularnym kontrolom, możliwe jest szybkie wychwycenie nieprawidłowości i zastosowanie leczenia już w młodym wieku.

Dziecko zawsze znajdzie się pod troskliwą opieką stomatologa, a ciepła atmosfera stworzona w gabinecie sprawi, że mały pacjent poczuje się bezpiecznie. W ramach działań profilaktycznych trzeba pamiętać o regularnych kontrolach stomatologicznych. Równie istotna jest nauka prawidłowej higieny jamy ustnej najmłodszych i kształtowania właściwych nawyków higienicznych i żywieniowych.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Stomatologia dziecięca - Warszawa

 

Stomatologia dziecięca w klinice Soldent

 

Gdy zauważymy pierwsze ślady próchnicy, nie wolno ich bagatelizować, ponieważ przedwczesna utrata zębów mlecznych może doprowadzić do powstania wad zgryzu. Gdy dziecku szybko wypadną mleczne zęby, również należy udać się do dentysty. Lekarz zakłada w pustym miejscu utrzymywacz przestrzeni, a przy większej utracie zębów wykonuje protezę zębową.

 

Jak wygląda pierwsza wizyta dziecka w Soldent?

 

Wizyta u dentysty to prawdziwe wyzwanie dla dziecka i rodziców? W klinice Soldent każdy stomatolog dla dzieci w trosce o komfort maluchów stosuje ciekawe rozwiązania mające na celu jak najlepszą adaptację dziecka do gabinetu stomatologicznego.

Dziecko zawsze znajdzie się pod troskliwą opieką stomatologa, a ciepła atmosfera stworzona w gabinecie sprawi, że mały pacjent poczuje się bezpiecznie.

Pierwsza wizyta u stomatologa to wizyta zapoznawcza, która służy zaprzyjaźnieniu się maluchom z gabinetem stomatologicznym oraz z personelem medycznym. Najczęściej lekarz stomatolog w formie zabawy opowiada jak będzie wyglądała pierwsza wizyta.

 

Zapoznaj się z naszym cennikiem →

Najpierw profilaktyka, potem leczenie - dentysta dziecięcy Warszawa

 

W ramach działań profilaktycznych trzeba pamiętać o regularnych kontrolach stomatologicznych. Równie istotna jest nauka prawidłowej higieny jamy ustnej najmłodszych i kształtowania właściwych nawyków higienicznych i żywieniowych. Profilaktyce próchnicy zębów stałych i mlecznych pomaga lakierowanie i lakowanie:

  • Lakierowanie – forma profilaktyki przeciwko próchnicy. Wzmacnia zęby mleczne i zapewnia dodatkową ochronę przed chorobą. Lakierowanie zębów, polega na pokryciu wszystkich powierzchni lakierem fluorowym, po uprzednim ich umyciu. W przypadku zębów bez próchnicy zabieg ten wykonuje się przynajmniej 2 razy w roku.

  • Lakowanie – polega na wypełnianiu bruzd zębów trzonowych (mlecznych i stałych) i przedtrzonowych specjalną substancją zwaną lakiem szczelinowym. Zalakowaniu mogą być poddane tylko zęby zdrowe bez próchnicy lub z przebarwieniem bruzd. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nie trwa dłużej niż kilka minut dla jednego zęba.

  • Lapisowanie – stosuje się w przypadku, gdy dziecko ma niewielką próchnicę lub jest bardzo małe i nie potrafi współpracować z lekarzem. W ten sposób powstrzymuje się postęp choroby przez impregnowanie zęba związkami chemicznymi. Lapisowanie zatrzymuje próchnicę. Zabieg trzeba powtarzać przy każdej wizycie. Jeśli Twoje dziecko będzie starsze, ząb będzie można oczyścić i zaplombować.

Profilaktyka i leczenie stomatologiczne dzieci bez bólu:

Ząbkowanie i leczenie jego zaburzeń

Plastyka wędzidełka to zabieg chirurgiczny na wędzidełku. Wykonuje się go ze znieczuleniem miejscowym.

Leczenie zębów mlecznych

Leczenie zębów mlecznych jest ważne dla zdrowia dziecka. Stanu ząbków Twojego malucha nie wolno zaniedbywać!

Leczenie zębów stałych

Próchnica zębów u dzieci to ogromny problem a leczenie zębów stałych to podstawa zdrowia każdego dziecka.

Leczenie laserem

Leczenie laserem zębów to najmniej inwazyjna metoda na rynku. Opracowywanie ubytków jest całkowicie bezbolesne.

Leczenie stanów pourazowych zębów

Co robić w sytuacji urazu zęba podczas upadku dziecka? Jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie zębów dzieci!

Leczenie endodontyczne dzieci

W konieczności leczenia kanałowego, możemy zastosować znieczulenie które gwarantuje całkowicie bezbolesne leczenie.

Profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu

Nieleczona próchnica może prowadzić do całkowitej utraty zębów.

Lapisowanie zębów

Lapisowanie zębów pozwala skutecznie zahamować rozwój próchnicy butelkowatej – powstałej w wyniku karmienia dziecka butelką.

Diagnozowanie wad zgryzu

Wady zgryzu to wszelkie dysfunkcje zębów i ich położenia oraz nieprawidłowa budowa szczęk, która powoduje zaburzenia czynnościowe jamy ustnej.

Usuwanie zębów

Najpowszechniejszym zabiegiem z zakresu chirurgii stomatologicznej jest usunięcie zęba czyli ekstrakcja.

Opinie klientów o klinice Soldent

Pełen profesjonalizm. Chodzę od 3 lat i będę dalej przychodzić. Bardzo przyjazny personel, leczenie ekspresowe i nie za miliony monet. Polecam wszystkim znajomym i rodzinie.

Aleksandra

Bardzo jestem zadowolony. Przyjechałem ze starsza osoba zrobić implanty, trochę przestraszeni. Personel uspokoił i rozwiał wszelkie obawy, a Doktor Krzysztof przeprowadził rewelacyjnie i bezboleśnie zabieg. Klinika czysta i zadbana wyposażona w nowoczesny sprzęt, w stu procentach godna polecenia. Pacjent zadowolony i bardziej przekonany do dentysty teraz z przyjemnością, zamiast obawą będziemy jechali na kolejną wizytę. Dziękuję

Kajetan

Do dr Marty Mazurek chodzę już od kilku lat i szczerze polecam. To bardzo ciepła, pomocna osoba, a swoją pracę wykonuje profesjonalnie i ..szybko. Dla mnie to bardzo ważne, bo nie lubię leżeć na fotelu godzinami. Dla mnie najlepsza dentystka na świecie :) Panie na recepcji i asystentki też zawsze miłe i pomocne, polecam i pozdrawiam

Anna

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa