Stomatologia zachowawcza
to ciągła troska o utrzymanie
naturalnych zębów

Zachowanie naturalnych zębów do “jesieni życia”, udaje się poprzez stosowanie właściwych metod odtwarzania
ich struktury i przywracanie im fizjologicznej funkcji.

Dlatego właśnie stomatologia zachowawcza tak ważna w leczeniu każdego pacjenta.

contact icon
Skontaktuj się z nami!

Stomatologia zachowawcza

 

Zadanie stomatologii zachowawczej

 

Jej naczelnym zadaniem jest ciągła troska o utrzymanie zębów naturalnych do “późnej jesieni życia”, poprzez stosowanie właściwych metod odtwarzania ich struktury i przywracanie im fizjologicznej funkcji. Dlatego też obecnie lansowane jest minimalnie inwazyjne postępowanie zapobiegawczo-lecznicze.

Jednak gdy proces próchnicowy zaatakuje ząb, najczęściej jest już za późno, by uniknąć borowania. Tylko plamy demineralizacyjne – czyli bardzo wczesne stadium próchnicy, w którym nie dochodzi jeszcze do mechanicznej utraty substancji zęba, a jedynie do utraty minerałów – można leczyć za pomocą preparatów odbudowujących tj. zawierających fluor.

 

Zapoznaj się z naszym cennikiem →

 

Bezbolesne leczenie

Podstawowym problemem towarzyszącym pacjentom przy wizycie u dentysty jest obawa przed odczuwaniem bólu w trakcie leczenia. W naszej praktyce na życzenie pacjenta stosujemy znieczulenie przed leczeniem zachowawczym zęba, które gwarantuje całkowicie bezbolesne leczenie.

 

Nasze usługi z dziedziny stomatologii zachowawczej:

Profilaktyka i higiena jamy ustnej

Profilaktyka i higiena jamy ustnej warunkuje zdrowy wygląd estetyczny zębów.

Profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu

Nieleczona próchnica może prowadzić do całkowitej utraty zębów.

Diagnozowanie wad zgryzu

Wady zgryzu to wszelkie dysfunkcje zębów i ich położenia oraz nieprawidłowa budowa szczęk, która powoduje zaburzenia czynnościowe jamy ustnej.

Bezbolesne leczenie zębów

Dzisiaj postęp medycyny i farmakologii umożliwia wykonanie zabiegu stomatologicznego bez bólu i strachu.

Wybielanie zębów

Technologia wybielania stosowana w klinice Soldent jest nieszkodliwa dla zębów, plomb i innych uzupełnień protetycznych. Ciesz się bielszym uśmiechem!

Oczyszczanie i piaskowanie

Zabieg polecany tym, którzy chcą odzyskać naturalną biel zębów i poprawić wygląd uzębienia.

Dalsze leczenie

 

Po dokładnym usunięciu próchnicy, jeśli nie zachodzi potrzeba leczenia kanałowego, lekarz może założyć wypełnienie. Różnorodność barw materiałów kompozytowych pozwala na idealne dopasowanie uzupełnienia do naturalnego koloru zęba. Niestety, wypełnienia kompozytowe, podobnie jak dawniej używane wypełnienia amalgamatowe, nie są wieczne. Często po 3 – 5 latach następuje proces rozszczelnienia i konieczność wymiany wypełnienia. By zabezpieczyć się przed częstą wymianą, w przypadku dużych wypełnień lekarz może zaproponować wykonanie inlay’a.

 

Zastosowanie inley’a

 

Jego przewagą nad zwykłymi wypełnieniami jest duża trwałość, szczelność i żywotność, wadą – wyższa cena.

W leczeniu dzieci stosujemy specjalne kolorowe wypełnienia (Twinky Star) ubytków zęba. Dziecko może samo wybrać kolor wypełnienia np. czerwony, niebieski. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu dzieci chętniej przychodzą do gabinetu.

Dowiedz się więcej o Stomatologii Dziecięcej w Soldent

 

Opinie klientów o klinice Soldent

Pełen profesjonalizm. Chodzę od 3 lat i będę dalej przychodzić. Bardzo przyjazny personel, leczenie ekspresowe i nie za miliony monet. Polecam wszystkim znajomym i rodzinie.

Aleksandra

Klinika Soldent bardzo przyjemnie i sprawnie wyleczył moje zęby. Pani Ania Nowak jest najlepszą dentystką jaką poznałem. Oprócz profesjonalizmu jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Dziękuje uprzejmie całej ekipie i polecam z całego serca :)

Piotr

Dziękuję dentystom kliniki za wykonanie pięknych implantów, oraz za miłą obsługę. Polecam klinikę w 100%

Damian

Zostań pacjentem
centrum Soldent!

(22) 620 10 30
soldent@soldent.pl

ul. Bagno 2 / LU 7 (wejście E), Warszawa