Wybielanie

healthy teeth and smile

 

Dlaczego wybielanie

 • Wybielanie zębów jest najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym – 31% wszystkich zabiegów kosmetycznych;
 • Największym zmartwieniem pacjentów są żółte przebarwienia zębów;
 • Kosmetyczne aspekty wyglądu zębów stały się najważniejszym problemem stomatologicznym;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowa generacja BRITE SMILE !

Po długoletnim doświadczeniu w pracy w systemie Brite Smile firma Prevdent zdecydowała się stworzyć nowy, innowacyjny i bezpieczny produkt, który nie tylko służy do wybielania zębów, jak też do ich remineralizacji.

System wybielania PrevDent zapewnia wysoką jakość wybielania i ochronę szkliwa. PrevDent CrWR jest bezpiecznym systemem wybielającym, zgodnym z wymogami UE, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. Procedura PrevDent CrWR odróżnia się od innych produktów wybielających dostępnych w gabinetach stomatologicznych, włączeniem do niej nano-hydroksyapatytu. Szeroko zakrojone badania i literatura wskazują, że nano-hydroksyapatyt remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze. System PrevDent CrWR przywraca ich naturalną biel! A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość.

 

Na procedurę PrevDent składają się trzy etapy:

 • Usunięcie (czyszczenie) plam
  Etap ten poprzez użycie „Stain Removal” usuwa głęboko osadzone w zębach plamy.
  PrevDent „Stain removal” to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.
 • Wybielanie
  W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje czyszczenie i wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie.
  Efekt: bielszy, jaśniejszy i zdrowszy uśmiech!
 • Naprawa szkliwa
  Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnie zęba, pozostawiając pacjenta ze zdrowym, białym uśmiechem i bez nadwrażliwości.

 

Jak przebiega zabieg wybielania ?

Proces ten jest całkowicie bezbolesny. Przed zabiegiem Twoje tkanki miękkie (dziąsła , usta) zostają zabezpieczone specjalnym żelem. Podczas, gdy Ty leżysz na fotelu, żel jest aplikowany na Twoje zęby i aktywowany światłem.

Efekt wybielania jest długotrwały (średnio 2-5 lat) i zależy od trybu życia tzn. palenia tytoniu, spożywania przebarwiających pokarmów takich jak cola, kawa, herbata oraz częstości przeprowadzanych zabiegów higieny. Technologia stosowana w klinice Soldent jest nieszkodliwa dla zębów, plomb i innych uzupełnień protetycznych.

 

Inne metody wybielania zębów w klinice SOLDENT:

 • metoda BEYOND – to skuteczna metoda wybielania zębów, jaką oferuje medycyna estetyczna. Metoda ta pozwala na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu, usunąć przebarwienia, które znajdują się w głębi struktury zęba. Zabieg polega na trzykrotnym położeniu żelu wybielającego z utleniaczem. Następnie składniki żelu zostają uaktywnione za pomocą specjalnej lampy BEYOND. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a utrzymane efekty przy dostosowaniu się do zaleceń po zabiegu utrzymują się nawet do 2-3 lat.
 • wybielanie dwufazowe philips – aktywowany światłem system gabinetowego wybielania zębów oparty jest na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych dzięki czemu zapewnia fenomenalne efekty.
 • wybielenia nakładkowe – jest szybkim, bezpiecznym i efektywnym systemem wybielania, który skutecznie eliminuje przebarwienia zębów. Pacjent otrzymuje od lekarza nakładki wykonane na podstawie wcześniej pobranych wycisków, specjalny żel wybielający. W domu pacjent aplikuje żel do nakładek, a następnie umieszcza je na zębach na czas snu (około 8 godzin) lub w ciągu dnia (około 4 godzin). Kuracja trwa około 10 dni w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów. Efekt otrzymuje się stopniowo, wraz z czasem użytkowania nakładek.
 • SPA Whitening (kosmetyczne wybielanie zębów) – wybielanie przypominające. Poleca się osobom, które chciałby przywrócić uśmiech z powrotem do swojej naturalnej bieli zębów lub utraciły kolor po profesjonalnym wybielaniu zębów. Proces jest bezbolesny, bezpieczny i zapewnia wyraźnie widoczne rezultaty po 30 minutach.

 

Utrzymanie efektu

Teraz po zakończeniu wybielania, aby utrzymać uzyskaną biel zębów ważne jest, aby przestrzegać pewnych zasad:

iStock_000006244182XXLarge


24 h po wybielaniu
:

 • Powstrzymaj się od konsumpcji „kolorowych pokarmów” oraz napojów o intensywnej barwie, takich jak: kawa, herbata, czerwone wino, sos sojowy, cola itp.;
 • Nie należy spożywać pokarmów o skrajnych temperaturach: bardzo gorące / bardzo zimne;
 • Nie należy palić papierosów ani używać żadnych produktów zawierających tytoń;
 • Nie należy używać kolorowej pasty do zębów;
 • Należy pić znaczne ilości wody mineralnej;

Aby utrzymać śnieżnobiały uśmiech w długim okresie:

 • Myj zęby regularnie pastą podtrzymującą efekt wybielania;
 • Regularnie odwiedzaj stomatologa ;
 • Zminimalizuj zużycie kawy, herbaty i innych produktów mogących spowodować przebarwienia zębów;
 • Ogranicz palenie papierosów;
 • Zapytaj swojego dentystę, jak możesz przedłużyć efekt wybielania;